ycipk-brm3ii

Jak przechowywać truskawki? Sposób Ewy Wachowicz

Sezon na truskawki w pełni. Jak powinniśmy przechowywać te owoce, by jak najdłużej cieszyć się ich smakiem? To proste, należy jednak pamiętać o kilku prostych zasadach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak przechowywać truskawki? Ewa Wachowicz zdradza swój trik
Jak przechowywać truskawki? Ewa Wachowicz zdradza swój trik (123RF)
ycipk-brm3ii

Jak przechowywać truskawki w lodówce?

Pamiętajmy, by nie płukać truskawek przed włożeniem ich do lodówki. Wilgoć przyśpiesza psucie się owoców. Przyniesione ze sklepu czy bazaru truskawki przesypujemy do miski, koszyka lub sitka. Przechowywane w foliowej torebce lub zamkniętym plastikowym pojemniku szybko spleśnieją, ponieważ będą pozbawione dostępu powietrza.

Przed umieszczeniem owoców w lodówce, warto je przebrać i wyjąć uszkodzone i wilgotne egzemplarze. Te należy zjeść od razu lub przeznaczyć na kompot. Zepsute owoce wyrzucamy. Suche truskawki wytrzymają w lodówce najdłużej. Pamiętajmy jednak, by nie przechowywać ich dłużej niż 2-3 dni. Im są świeższe, tym smaczniejsze.

ycipk-brm3ii

Trik Ewy Wachowicz na przechowywanie truskawek

Ewa Wachowicz radzi, by przed włożeniem owoców do lodówki, nie usuwać szypułek. Wówczas truskawki dłużej zachowają świeżość. Pamiętajmy też, by nie jeść owoców prosto z lodówki. Pozwólmy im się nieco ogrzać, wówczas staną się smaczniejsze i bardziej aromatyczne.

Truskawki z uwagi na delikatność i małe rozmiary trudno dokładnie umyć. Małe ilości wystarczy dobrze opłukać pod kranem. Jeśli chcemy umyć większą partię - najlepiej najpierw umieścić je w sitku lub koszyczku do suszenia sałaty, następnie zanurzyć w misce lub garnku z wodą i kilka razy zamieszać, wymieniając w trakcie wodę. Na koniec przelać obficie bieżącą wodą.

Zobacz też: Jak myć truskawki? Opłukanie nie wystarczy

ycipk-brm3ii

Chcesz się pochwalić swoimi kulinarnymi osiągnięciami? Masz ciekawy przepis? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kuchnia
ycipk-brm3ii
ycipk-brm3ii
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-brm3ii