Trwa ładowanie...
Jak pozyskać sok z brzozy?

Jak pozyskać sok z brzozy?

Mikołaj Rey pojechał do Serocka nad Narwią, gdzie szef kuchni Witek Iwański pokazał w jak pozyskuje się sok z tego drzewa

Share
d2yp16w

Sok z brzozybrzozy, znany także jako oskoła, od lat uznawana jest za drzewo wyjątkowe, posiadające właściwości zdrowotne. Pomaga w chorobach serca czy bólach reumatycznych. Jest też świetnym antidotum dla osób zmagających się z wrzodami czy nieżytem żołądka.

Świeży sok z liści brzozy ma działanie moczopędne i odtruwające organizm. Liście brzozy są bombą witaminową, dlatego powinny go pić osoby chorujące na anemię. W ich składzie znajdziemy magnez, potas, fosfor, żelazo, aminokwasy oraz witaminy z grupy B.

d2yp16w

W sklepie za 750 mln soku z brzozy trzeba zapłacić około 10 zł. Zamiast kupować można pozyskać go naturalnie. Mikołaj Rey pojechał do Serocka nad Narwią, gdzie szef kuchni Witek Iwański pokazał jak to zrobić.

Szef kuchni wyjaśni też, co można przygotować z soku brzozy i liści brzozy. Wspólnie z Mikołajem Reyem przygotowali wędzonego sandacza. Zobaczcie przepis. *Dlaczego warto pić sok z brzozy? *

d2yp16w

Podziel się opinią

Share
d2yp16w
d2yp16w
Więcej tematów