WP
Jak pozyskać sok z brzozy?
x-news
abc gotowania

Jak pozyskać sok z brzozy?

Mikołaj Rey pojechał do Serocka nad Narwią, gdzie szef kuchni Witek Iwański pokazał w jak pozyskuje się sok z tego drzewa
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Sok z brzozybrzozy, znany także jako oskoła, od lat uznawana jest za drzewo wyjątkowe, posiadające właściwości zdrowotne. Pomaga w chorobach serca czy bólach reumatycznych. Jest też świetnym antidotum dla osób zmagających się z wrzodami czy nieżytem żołądka.

Świeży sok z liści brzozy ma działanie moczopędne i odtruwające organizm. Liście brzozy są bombą witaminową, dlatego powinny go pić osoby chorujące na anemię. W ich składzie znajdziemy magnez, potas, fosfor, żelazo, aminokwasy oraz witaminy z grupy B.

WP

W sklepie za 750 mln soku z brzozy trzeba zapłacić około 10 zł. Zamiast kupować można pozyskać go naturalnie. Mikołaj Rey pojechał do Serocka nad Narwią, gdzie szef kuchni Witek Iwański pokazał jak to zrobić.

Szef kuchni wyjaśni też, co można przygotować z soku brzozy i liści brzozy. Wspólnie z Mikołajem Reyem przygotowali wędzonego sandacza. Zobaczcie przepis. *Dlaczego warto pić sok z brzozy? *

*Łosoś z rabarbarowa sałatką *

*Najlepsze diety 2016 *

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP