Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
owoce
20-06-2016 17:55

Jabłko i jabłkowe soki dla zdrowia

W zdrowym ciele – zdrowy duch głosi stare polskie przysłowie. Czym w ogóle jest ta witalność i gdzie ją znaleźć? To prawdziwa radość z życia, szczery uśmiech i ogromny optymizm, którym możemy obdarować wszystkich wokół. Jej źródło to witaminy i minerały, które dostarczamy do organizmu głównie podczas posiłków bogatych w warzywa i owoce (wyjątkiem jest witamina D, produkowana głównie przez promienie słoneczne.

Jabłko i jabłkowe soki dla zdrowiaŹródło: Shutterstock.com
d626yay
d626yay

Jak zaznacza Konrad Gaca, specjalista żywieniowy współpracujący z marką Tymbark, jedne z najzdrowszych, a zatem i najbardziej witalnych - zarówno wśród owoców jak i soków – są jabłka. A dlaczego? Bo to dzięki nim się szczerze uśmiechamy i cieszymy z najprostszych rzeczy. - Jedna szklanka soku 100% tłoczonego prosto z jabłek to świetny pomysł na dodatek do drugiego śniadania. Warto sięgać po te odmiany, które są bezpośrednio związane z naszą strefą klimatyczną, wśród nich są Antonówki, Jonagold oraz Champion, które dodatkowo są bogate w witaminę C. Dzięki pektynom zawartym w jabłkach czujemy się syci i nie mamy ochoty na inne przekąski między posiłkami. Zdrowa dieta ma też ogromny wpływ na nasze samopoczucie – to ona dodaje nam witalności, energii i pozwala zachować optymizm – dodaje ekspert.

I właśnie w tym tkwi siła pełnej witalności – im bardziej kochamy siebie, tym zdrowszy jest nasz umysł – stres odchodzi w zapomnienie, a my cieszymy się z każdej, nawet najmniejszej rzeczy.

No dobrze, ale jak zrobić ten pierwszy krok i wprowadzić w życie witaminy? To bardzo proste – są dostępne niemalże w każdym owocu i warzywie, a także w sokach. Ich odpowiedni dobór w codziennym menu może być wyzwaniem, a dietetycy i specjaliści od zdrowego żywienia zalecają by spożywać ich minimum 5 porcji dziennie!

Pamiętajcie, że najtrudniejszy jest start, ale wystarczy kilka dni, by zrozumieć jak proste jest ułożenie różnorodnego i smacznego jadłospisu, a na początek pomożemy Wam w tym wspólnie ze specjalistą żywieniowym, Konradem Gacą.

5 porcji kochania życia: 1. Śniadanie – pamiętajcie, że to, co zjecie rano, będzie miało wpływ na cały dzień. Dlatego dobrym rozwiązaniem na pierwszy posiłek jest przygotowanie jabłkowo–orzechowego ryżu brązowego.

  1. Na drugie śniadanie warto wybrać owoc, niezależnie w jakiej postaci. Świetnym pomysłem jest więc sok 100% z jabłek, który doda nam energii.
  2. Jedną z porcji warzyw włączamy do obiadu, przygotowując np. krem z pieczonej dyni, z imbirem i rozmarynem.
  3. Na podwieczorek możemy zaserwować sobie sałatkę warzywną, np. z soczewicą, papryką, pomidorami i marchwią.
  4. Kolacja powinna być białkowa, ale warto dodać do niej warzywa. Dlatego też jako wieczorny posiłek proponuję dorsza pieczonego w ulubionych warzywach, a szczególnie polecam cukinię, paprykę i pora.
d626yay
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d626yay
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj