Trwa ładowanie...

Hindusi aplikują ogórkom i melonom hormon

Indyjscy rolnicy wstrzykują melonom, ogórkom i dyniom hormon - oksytocynę, aby rosły większe - informuje serwis ProMed-mail, związany z International Society for Infectious Diseases.

Hindusi aplikują ogórkom i melonom hormonŹródło: archiwum, fot: archiwum
d44d9rz
d44d9rz

* Indyjscy rolnicy wstrzykują melonom, ogórkom i dyniom hormon - oksytocynę, aby rosły większe - informuje serwis ProMed-mail, związany z International Society for Infectious Diseases. *

Oksytocyna - to hormon wytwarzany w ludzkim podwzgórzu, a uwalniany przez tylny płat przysadki mózgowej. Jest wydzielana podczas porodu, orgazmu i karmienia piersią - toteż podaje się oksytocynę w przypadku niektórych trudnych porodów. Ma związek z instynktem macierzyńskim. Są też badania wskazujące, że pod jej wpływem ludzie stają się bardziej ufni

Jak wskazują doniesienia indyjskich mediów, w stanach Uttar Pradesz i Pendżab rolnicy wykorzystują oksytocynę do nielegalnego "dopingowania" roślin - choć nie jest hormonem roślinnym, oksytocyna wyraźnie działa na warzywa i owoce, zwiększając ich wymiary i masę - choć nie wiadomo, jaki jest tego mechanizm, ani jakie substancje powstają z niej w roślinach.

d44d9rz

Obecność tego hormonu w jadalnych roślinach może przy ich długotrwałym spożywaniu być szkodliwa - pojawiły się opinie, że syntetyczna oksytocyna może powodować nowotwory. dlatego indyjski rząd zamierza zwalczać podobne manipulacje - oksytocyna ma być dostępna tylko na receptę wystawioną przez lekarza bądź weterynarza, w małych opakowaniach i pod kontrolą.

(PAP)

Zobacz w innych serwisach:

d44d9rz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44d9rz
Więcej tematów