Trwa ładowanie...
d2isyz5

Warszawa przyjazna weganom. Wyróżnienie dla polskiej stolicy

W ciągu niespełna kilku lat w Warszawie zaszły poważne zmiany. Zauważone przez Polaków, a także przez obcokrajowców odwiedzających stolicę, teraz zostały docenione przez jeden ze światowych portali. Redaktorzy portalu Happy Cow wyróżnili Warszawę 7 miejscem w zestawieniu "10 miast najbardziej przyjaznych weganom". Co wpłynęło na ich werdykt?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa przyjazna weganom. Wyróżnienie dla polskiej stolicy
(123RF)
d2isyz5

Portal Happy Cow, łączący wegan i wegetarian z całego świata, opublikował listę 10 miast, które są najbardziej przyjazne weganom. Wśród wyróżnionych miejsc możemy znaleźć Warszawę, której przyznano 7 miejsce. Podium zajęli absolutni faworyci: Londyn, Berlin i Nowy Jork. Tuż za nimi uplasowały się: Portland, Tel Awiw i Los Angeles. Co ciekawe, Warszawa wyprzedziła w zestawieniu takie miasta jak Toronto, Praga i Paryż.

Czym kierowali się twórcy listy? To, którą pozycję zajęło dane miasto było zależne od 3 czynników. Pierwszym z nich była liczba wegańskich restauracji w promieniu 8 kilometrów (5 mil). Drugim kryterium była liczba wegańskich, wegetariańskich lub posiadających w karcie takie dania restauracji w promieniu 8 kilometrów. Trzeci czynnik był subiektywny. To kryterium opierało się na ocenie twórców listy, czy miasto sprawiało wrażenie przyjaznego weganom i wegetarianom.

d2isyz5

Podróż szlakiem wegańskich restauracji

Redaktorzy portalu zwrócili uwagę na znaczny wzrost liczby wegańskich restauracji na terenie Warszawy. W mieście nad Wisłą wskazali aż 112 miejsc przyjaznych zwolennikom diety roślinnej. Które z nich zostały szczególnie wyróżnione przez portal?

Twórcy listy wskazali kilka miejsc, które warto odwiedzić podczas kulinarnej podróży do polskiej stolicy. Na wege-liście lokali docenionych przez Happy Cow znalazły się m.in. Krowarzywa, znajdująca się aż w 4 lokalizacjach w mieście restauracja specjalizująca się w wegańskich burgerach. Co ciekawe, jak wskazują redaktorzy portalu, te roślinne burgery zostały dwukrotnie wyróżnione tytułem "najlepszych burgerów w Warszawie" deklasując mięsnych rywali. Ponadto redaktorzy wyróżnili bary z wegańskich sushi: Edamame i Youmiko Vegan Sushi oraz przedstawiciela kuchni włoskiej – * Leonardo Verde. Ich uwagę zwróciły także: *Lokal Vegan Bistro i Vege Bistro, ze względu na serwowane przez nich wegańskie wersje tradycyjnych polskich potraw takich jak pierogi i kotlety schabowe. Wyróżnione zostały też cukiernie: Lokal Dela Krem i Słodki Bez. Redaktorzy Happy Cow podkreślili, że w Warszawie znajdują się też sklepy i salony usługowe z ofertą dla wegan. Ich uwagę przykuły m.in. sklep spożywczy Evergreen, sprzedający wina Solvino Bio oraz sklep obuwniczy Amanas.

Czy zgadzacie się z opinią portalu Happy Cow? Czy Warszawa jest przyjazna weganom i zasłużyła na 7 miejsce w zestawieniu? Czekamy na wasze opinie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2isyz5

Podziel się opinią

Share

d2isyz5

d2isyz5