Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
gotowanie
13-11-2017 13:00

W kuchni z najmłodszymi

Wspólne gotowanie to nie tylko dużo pracy, ale również dobra zabawa. Szczególnie jeśli w naszym domu mamy małych pomocników. Przygotowanie potraw i dekoracji rozwija dziecięcą wyobraźnię i uczy odpowiedzialności! Wszyscy jednak wiemy, że dzieci to żywioł, nad którym trudno zapanować. Jak przygotować kuchnię, by była dla nich bezpiecznym miejscem?

W kuchni z najmłodszymiŹródło: Amica, Materiały prasowe
d1j3df3
d1j3df3

Bezpieczeństwo to podstawa!

Jeżeli w kuchni towarzyszą nam maluchy, koniecznie powinniśmy pomyśleć o zakupie sprzętu AGD, który zwiększa ich bezpieczeństwo. Z myślą o najmłodszych kucharzach, Amica wyposażyła swoje piekarniki w zestaw zabezpieczeń ProBaby System, który dba o nasze pociechy na wiele sposobów.

Dzieci robią ciasto Shutterstock.com
Dzieci robią ciasto Źródło: Shutterstock.com

Niekończąca się zabawa!

Jednym z rozwiązań zastosowanych w urządzeniach Amica jest Zimny Front 35°C. Powoduje on, że szyba piekarnika rozgrzewa się do zaledwie 35°C przy 180 stopniach w środku. Dzięki temu, dzieci mogą bezpiecznie jej dotykać podczas obserwowania piekących się smakołyków, które wcześniej przygotowały razem z rodzicami. Dodatkowym zabezpieczeniem jest blokada rodzicielska drzwi, dająca nam pewność, że dziecko nie otworzy ich bez naszej wiedzy. ProBaby dba o bezpieczeństwo najmłodszych także wtedy, gdy wypieki są już gotowe – funkcja Stop sprawia, że nawet ciężkie i mocno rozgrzane blachy nie wypadną z prowadnic podczas wyciągania z piekarnika.
Dzieci potrafią być bardzo niecierpliwe. Bywa, że zanim włożymy ciasto do piekarnika, one zdążą się znudzić samym czekaniem na rozgrzanie go do odpowiedniej temperatury. Nigdy więcej! Model EB8564 INTEGRA PROBABY posiada funkcję Szybki nagrzew dzięki czemu osiąga temperaturę 150 stopni w zaledwie 4 minuty, czyli aż o 20% szybciej od standardowych modeli.
Nierówno wypieczone ciastka, czy co gorsza zakalec, są w stanie popsuć humor nawet największym entuzjastom pieczenia. Dzięki odpowiedniej cyrkulacji powietrza, w każdym miejscu komory panuje dokładnie taka sama temperatura, co oznacza, że wypieki będą zawsze idealnie wyrośnięte i chrupiące. Takie, jakie dzieci lubią najbardziej!

Amica, Materiały prasowe Amica, Materiały prasowe
Amica, Materiały prasowe Źródło: Amica, Materiały prasowe

Pieczemy i gotujemy!

Rozwiązania ProBaby System zostały zastosowanie nie tylko w piekarnikach, ale również
w wybranych modelach płyt grzejnych. Blokada rodzicielska uruchamiana za pomocą panelu sensorycznego gwarantuje, że płyta nie zostanie przypadkowo włączona przez dziecko.
O bezpieczeństwo najmłodszych możemy być spokojni także podczas używania płyty – nagrzaniu podlega tylko obszar, który styka się bezpośrednio z garnkiem, a temperatura rośnie wyłącznie wewnątrz naczynia. Dlatego, płyta nie rozgrzewa się tak, jak ma to miejsce w przypadku płyt elektrycznych lub gazowych.
Teraz możesz zapraszać swoje pociechy do pomocy w kuchni i nie martwić się o ich bezpieczeństwo bo Amica robi to za ciebie!

d1j3df3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j3df3
Więcej tematów