Trwa ładowanie...

Sekretna panierka do schabowych. Wystarczy jeden szczegół, by były kruche i soczyste

Kotlet schabowy to klasyka. Kruchy i jednocześnie soczysty, zadowoli najbardziej wybrednego krytyka kulinarnego. Najważniejsza w idealnym schabowym jest jego sekretna panierka. Podpowiadamy, jak ją przygotować.

Sekretna panierka  zupełnie zmieni smak kotleta schabowegoSekretna panierka zupełnie zmieni smak kotleta schabowegoŹródło: Getty Images
d1u0dbm
d1u0dbm

Kotlet schabowy jest niewątpliwie jednym z ulubionych dań amatorów kuchni polskiej. Według tradycyjnej receptury naszych prababci ta klasyczna potrawa powinna być delikatna, lecz chrupiąca. Ten efekt ma zapewnić przygotowanie sekretnej panierki, o której obecnie mało kto pamięta, a w staropolskiej kuchni była podstawą.

Kotlety schabowe przepis

1 kg schabu

250 ml wody

2 żółtka i 2 białka

25 dag mąki

2 łyżki oleju

Na początek należy odpowiednio przygotować mięso. Tradycyjnie kroimy schab na mniejsze porcje, z których później powstaną kotlety. Następnie rozbijamy je i solimy. Kolejnym i najważniejszym krokiem jest przygotowanie sekretnej panierki. Choć wiele osób jedynie obtacza mięso w jajku i bułce tartej, warto pokusić się o bardziej skomplikowane rozwiązanie. Zajmuje niewiele więcej czasu, a różnica jest zdecydowanie wyczuwalna w smaku.

Rozbijamy wodę i żółtka, a następnie dodajemy do nich mąkę i olej. Całość starannie mieszamy, pozbywając się grudek. W oddzielnej misce ubijamy pianę z białek. Dodajemy ją do masy i obtaczamy w niej kotlety. Od razu wrzucamy je na rozgrzany olej. Kiedy się zarumienią, zdejmujemy je z patelni i delektujemy się wyjątkowym smakiem.

Kotlety pożarskie krok po kroku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1u0dbm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u0dbm
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj