Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Rewolucja w grillowaniu – poznaj GBS

Jakieś 30-40 lat temu grillowanie wyglądało zupełnie inaczej. Na ruszcie zwykle grillowano kiełbasę, a tylko wyjątkowo pojawiała się na nim karkówka. Zapach grilla kusił głównie podczas festynów czy jarmarków i rzeczywiście był nie lada atrakcją.

Share
Rewolucja w grillowaniu – poznaj GBS
Rewolucja w grillowaniu – poznaj GBSŹródło: materiały partnera
d16xbre

Dziś grillowanie jest powszechne. W domowych ogrodach, na działkach, a nawet na tarasach rezydują grille, na których przyrządza się mnóstwo przeróżnych potraw, głównie za sprawą GBS – Gourmet Barbecue System – który jest odpowiedzialny za prawdziwą rewolucję w grillowaniu.

Grillowanie często nazywane jest też naszym narodowym sportem, i choć oczywiście nie ma ono nic wspólnego ze sportem, to wielu i tak dopatrzyło się jednej podstawowej cechy wspólnej. Otóż gdy za oknem pojawiają się pierwsze wiosenne promienie słońca, lekarze zalecają przebywanie na świeżym powietrzu i uprawianie niezbyt intensywnej aktywności fizycznej. Nic więc dziwnego, że podchodząc nieco żartobliwie do tematu, wielu uznało nie tylko bieganie i jazdę na rowerze za sport.

d16xbre

W końcu grillujemy na powietrzu, a sama czynność przygotowywania potraw także może być uznana za umiarkowaną aktywność fizyczną. Trzeba też przyznać, że grillowanie jest znacznie przyjemniejsze niż kiedyś, bo bogactwo potraw, które można przygotować, nikogo nie pozostawia bez kulinarnego spełnienia. Wszystko to jest jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze dzięki akcesoriom należącym do systemu GBS marki Weber.

Grill i system GBS – co to jest?

Weber Gourmet Barbecue System zapewnia możliwość przygotowywania na grillu przeróżnych potraw. Podstawą systemu GBS jest dwuczęściowy ruszt do pieczenia Weber z wymiennym środkiem, który można wykorzystać na milion sposobów. I tak jak kiedyś, gdy do dyspozycji były tylko najzwyklejsze ruszty umożliwiające przygotowywanie kiełbasek lub tradycyjnej karkówki, to dziś, dzięki systemowi GBS, można ułożyć takie grillowe menu, które zadowoli każdego biesiadnika.

Na grillu, oprócz oczywiście tradycyjnych mięs czy steków, można bowiem przygotować dania zwykle przyrządzanie w woku, można zaserwować gościom chrupiącą pizzę albo wyśmienite krewetki. Usatysfakcjonowani będą także miłośnicy ryb wszelkich i wegetarianie, których z pewnością oczarują warzywa przyrządzone na ruszcie.

System GBS – akcesoria do grillowania

Wśród wielu akcesoriów należących do systemu Gourmet Barbecue z pewnością należy wyróżnić kociołek holenderski typu Duo, który przeznaczony jest do użytku z rusztami tego systemu. Dzięki niemu na grillu można przyrządzić fantastyczną pieczeń, aromatyczny gulasz, a nawet pyszną zupę. Pokrywę kociołka można wykorzystać także inaczej – jako blachę do przyrządzenia piersi z kurczaka czy do opiekania warzyw.

d16xbre

System GBS pozwala na grillowanie różnych potraw w danym czasie. W tym celu z pewnością przyda się specjalne stanowisko z rusztem i blachą. Posiadając takie grillowe akcesorium, można jednocześnie grillować i opiekać dwie różne potrawy. W tym samym czasie można więc grillować mięso i… smażyć naleśniki albo przyrządzać steki i… opiekać warzywa.

Jeśli w czasie biesiady grillowej i tak marzy się o pizzy, to warto sięgnąć po kamień do pizzy, należący także do systemu GBS. Dzięki niemu można upiec fantastyczną włoską pizzę na grillu pod gołym niebem. Z kolei za pomocą specjalnych stojaków do opiekania drobiu, które przystosowane są do rusztów GBS, można przygotować jednocześnie chrupiącego, soczystego kurczaka, a także doskonałe warzywa.

Pyszności przyrządzone na grillu przed podaniem warto odstawić do ostygnięcia na żeliwną podstawkę, która wytrzymuje temperaturę gorących akcesoriów do grillowania należących do systemu GBS.

Artykuł sponsorowany
d16xbre

Podziel się opinią

Share
d16xbre
d16xbre
Więcej tematów