Trwa ładowanie...

Panierowanie kotletów. Wiele osób popełnia ten błąd

Soczysty kotlet w chrupiącej panierce, gotowane ziemniaki i ulubiona surówka to klasyczny zestaw obiadowy. Niestety często zdarza się, że panierka odkleja się od mięsa lub szybko się przypala w trakcie smażenia. Na szczęście jest prosty sposób, by uniknąć kulinarnej wpadki.

Dzięki panierce potrawy nabierają chrupkości i atrakcyjnego wygląduDzięki panierce potrawy nabierają chrupkości i atrakcyjnego wygląduŹródło: 123RF
d2ci1dd
d2ci1dd

Panierowanie kotletów – częsty błąd

Kotlety czy ryby będą chrupiące, a panierka ładnie przylegająca, jeśli zastosujemy kilka ważnych zasad. Mrożone mięso czy rybę przed usmażeniem musimy dokładnie rozmrozić, a potem osączyć z wody. Wiele osób o tym zapomina i zaczyna panierować wilgotne kawałki mięsa lub ryby. W efekcie panierka zaczyna się oddzielać w trakcie smażenia.

Kolejny problem to zbyt zimny tłuszcz. Obtoczone w panierce kawałki wrzucajmy na dobrze rozgrzany tłuszcz - dania powinny być w nim zanurzone do połowy. Jeśli pokryliśmy je nasionami czy płatkami, tłuszcz musi być średnio rozgrzany, ponieważ w przeciwnym razie potrawa się przypali.

Kawałek mięsa przewróćmy na drugą stronę dopiero wtedy, gdy z jednej strony będzie usmażony. Przygotowane smakołyki zdejmijmy z patelni i osączmy na papierowych serwetkach z nadmiaru tłuszczu.

5 wyjątkowych panierek do ryby

Tradycyjna panierka

Tradycyjną panierkę przygotowuje się z mąki, jajka i bułki tartej. Bułka to bardzo istotny składnik. Najlepiej, jeśli zrobimy ją sami w domu, wykorzystując suche, ale absolutnie nie nadpleśniałe bułki. W kupowanej w sklepie bułce tartej znajdują się bowiem także okruchy słodkiego ciasta czy chleba. Nie tylko zmieniają one smak kotleta, ale również szybciej się przypalają.

d2ci1dd

Bułkę tartą możemy zastąpić innymi składnikami: sezamem (pasuje do filetów z kurczaka i ryby), płatkami migdałów (dobrze komponują się z rybą i wieprzowiną), pestkami dyni i słonecznika (poprawią smak kotletów mielonych i schabowych), płatkami owsianymi czy kukurydzianymi (do kotletów drobiowych i wieprzowych) albo drobno posiekanymi orzechami (najlepiej sprawdzają się włoskie i arachidowe).

W Polsce coraz większą popularnością cieszy się ostatnio panko. Jest przygotowywana m.in. z mąki pszennej, wody, oleju palmowego, drożdży i miodu. Nadaje się do ryb, owoców morza i kotletów wieprzowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ci1dd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ci1dd
Więcej tematów