ycipk-nkum36

Opiekacze do kanapek – ciepłe przekąski dla najmłodszych i nie tylko

Brak pomysłu na śniadanie? Kanapki na ciepło to strzał w dziesiątkę, zwłaszcza dla najmłodszych. W przygotowaniu chrupiących przekąsek pomoże niewielki opiekacz. Sprawdź, na jakie parametry zwracać uwagę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opiekacze mogą przygotować również gofry
Opiekacze mogą przygotować również gofry (iStock.com, Fot: jarino47)
ycipk-nkum36

Opiekacz do kanapek to urządzenie, które nie zajmuje wiele miejsca na blacie i dobrze wkomponowuje się w wystrój kuchni. Jest wyposażone w nagrzewające się powłoki na podstawie i na pokrywie, które opiekają pieczywo z dwóch stron w kilka minut. Powłoki te mają różne kształty, umożliwiające podgrzanie kanapek o różnym kształcie, nie tylko trójkątnym, ale też podłużnym. Opiekacze występują w różnych rozmiarach, więc niektóre modele mogą opiekać dwie kanapki naraz, a inne tylko jedną. W ofercie sklepów znajdują się także modele wielofunkcyjne, które świetnie poradzą sobie z przygotowaniem mięsa czy gofrów. Takie zawierają wymienne płytki o różnych kształtach.

Typ powłoki

ycipk-nkum36

Nagrzewające się powłoki to jedna z najważniejszych cech opiekacza do kanapek. Powinny być nieprzywierające, bo w przeciwnym razie odklejenie gorącego pieczywa będzie dość kłopotliwe. Najczęściej wykorzystuje się teflon, jednak z teflonem w opiekaczach jest podobnie jak z teflonem na patelniach – jest wrażliwy na zarysowania. W produkcji tych urządzeń wykorzystuje się również powłoki ceramiczne, które bardzo dobrze przekazują ciepło, ale są też bardzo trwałe.

Warto jednak pamiętać, że powłoka – mimo że nieprzywierająca – też wymaga czyszczenia, by urządzenie mogło służyć jak najdłużej. Zwykle wystarczy zwykła miękka gąbka z odrobiną płynu do naczyń. Jeśli mamy urządzenie z powłoką teflonową, nie używajmy drucianych egzemplarzy.

ycipk-nkum36

Obudowa

Drugą ważną kwestią jest obudowa. Niskiej jakości plastiki sprawiają, że łatwo pęka, łamie się albo przetapia po dość krótkim czasie użytkowania, dlatego dobrym wyborem będą obudowy z metalu, które są odporne na uszkodzenia (warto jednak pamiętać, że takie cechują się często wyższą ceną i większą wagą). Dobrze jest wybierać modele termoizolacyjne, które pozostawią zewnętrzną powłokę chłodną i bezpieczną nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci. Przydadzą się również antypoślizgowe nóżki wykonane z gumy, które zapobiegną przesuwaniu się urządzenia.

Moc

ycipk-nkum36

By opiekacz spełniał swoją funkcję, powinien mieć odpowiednią moc. Im jest ona większa, tym wyższą temperaturę będzie w stanie osiągnąć urządzenie i szybciej podgrzeje kanapki. Do standardowego użytku wystarczają najczęściej urządzenia z mocą 700–800 W, jednak na rynku znajdziemy też modele dysponujące mocą zwykle ok. 1000 W i więcej. Warto zwracać uwagę na to, czy wybrany egzemplarz ma funkcję regulacji temperatury, co jest niezwykle przydatne.

ycipk-nkum36
ycipk-nkum36
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-nkum36