Trwa ładowanie...
d4cq4gt

Najsmaczniejszy owoc na świecie wg Marka Twaina. Połączenie banana z ananasem

Obecnie w znanym dyskoncie możemy kupić w promocji peruwiański owoc, który smakiem przypomina połączenie banana z ananasem. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was kilka informacji na temat jabłka budyniowego, czyli czerymoja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
fresh sugar apple fruit(Custard Apple),sweetsop on wooden table background
fresh sugar apple fruit(Custard Apple),sweetsop on wooden table background (123RF)
d4cq4gt

Czerymoja, Cherimoya znana również pod nazwą jabłko budyniowe, jest owocem flaszowca peruwiańskiego. Flaszowiec jest nisko rozgałęzionym drzewem lub krzewem osiągającym wysokość 3–9 m.

Czerymoja jest niezwykłym owocem, ponieważ potrafi oddawać różne walory smakowe – od bitej śmietany z truskawkami po połączenie banana z ananasem. Uważana jest za jeden z najlepszych tropikalnych owoców, okrzyknięta "Najsmaczniejszym owocem na świecie" przez Marka Twaina. Gruba zielona skórka o fakturze przypominającej dachówkę, skrywa jasny miąższ o konsystencji budyniu.

Czerymoja – właściwości

d4cq4gt

Owoc flaszowca peruwiańskiego zawiera w swoim składzie około 15 proc. cukrów, witaminę C, witaminę E, witaminy z grupy B w tym duże ilości wit. B6 . Ponadto jest również pokaźnym źródłem wapnia oraz fosforu. Jabłko budyniowe jest niskokaloryczne – w 100 g owocu znajduje się około 75 kcal. Owoce te są również bardzo dobrym źródłem rozpuszczalnego błonnika.

Ich regularne spożywanie wzmacnia odporność organizmu, a także reguluje przemianę materii.

Czerymoja – zastosowanie

Owoce flaszowca ze względu na przyjemny smak najlepiej zjadać na surowo. Należy jednak uważać na pestki – są śmiertelnie niebezpiecznie dla człowieka. Często wykorzystuje się je do przyrządzania galaretek, lodów, sałatek owocowych, jogurtów, soków, wina, likierów.

Niestety owoce są rzadko spotykane w polskich sklepach. W tej chwili w Lidlu za sztukę zapłacimy niecałe 3 zł.

d4cq4gt

Podziel się opinią

Share

d4cq4gt

d4cq4gt