Trwa ładowanie...

Najgorszy wybór na kolację. Mrożona pizza pod lupą

Czasem mrożona pizza jest ostatnią deską ratunku. Wrzucamy ją do piekarnika i po 10 minutach mamy gorący posiłek. Eksperci biją na alarm. To prosta droga do nadciśnienia.

Najgorszy wybór na kolację. Mrożona pizza pod lupąŹródło: 123RF.COM
d38c76l
d38c76l

Dietetycy przekonują, by zapomnieć o przetworzonych produktach. Najlepiej gotować samemu, wykorzystując składniki najwyższej jakości – ekologiczne warzywa i owoce, jajka od szczęśliwych kur, mięso od sprawdzonych dostawców. Jednak nie zawsze mamy na to czas. Wtedy stołujemy się na mieście lub sięgamy po gotowe dania. Bo co złego jest w mrożonej pizzy? Apetycznie przyrumienione brzegi, cienkie ciasto, sos pomidorowy, ulubione dodatki i ciągnący się ser. Niestety gotowe dania zawierają bardzo dużo soli.

Ciastka, pieczywo i płatki śniadaniowe często zawierają znacznie więcej soli, niż mogłoby się wydawać. Ta mieszanka soli i cukru poprawia smak, ale jest również bardzo uzależniająca. Według ekspertów szczególnie niebezpieczna jest właśnie mrożona pizza.

- Mrożona pizza to prawdziwa dietetyczna pułapka dla osób, które kontrolują spożycie soli. Połączenie sera, wędlin, sosu pomidorowego i ciasta to potężna dawka soli. Jest szczególnie niebezpieczna dla osób z nadciśnieniem. Aby wydobyć smak pizzy po obróbce termicznej, producenci często dodają dużo soli. Jedna porcja mrożonej pizzy z mięsem i serem może zawierać aż 982 mg sodu, a czasem nawet więcej – przekonują eksperci z Healthline.
Im grubsze ciasto z większą ilością dodatków i sera, tym wyższa będzie zawartość sodu. Jeśli jesteś fanem pizzy, lepiej przygotuj ją samemu lub sięgnij po wersję wegańską. Nie musisz oczywiście raz na zawsze rezygnować z mrożonej, jednak nie sięgaj po nią zbyt często. Można ją jeść z umiarem, a nie codziennie na kolację.

d38c76l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38c76l
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj