Trwa ładowanie...

Kulinarne gadżety, których na pewno nie potrzebujesz

Najważniejsze w kuchni są noże, garnki, patelnie i może jeszcze kilka innych przedmiotów. To wystarczy, by przygotować praktycznie każdą potrawę. A jednak dajemy się czasem nabierać na nowe gadżety, które przeróżni producenci wciskają nam jako niezbędne. Większość z nich wykorzystamy w kuchni raz - zaraz po zakupie. Potem, jako niepraktyczne, trafią w ciemny kąt kuchennej szafy. Oto nasz subiektywny przegląd kulinarnych gadżetów, bez których spokojnie możemy się obejść.

Share
Nie warto kupować niektórych gadżetów do kuchni
Nie warto kupować niektórych gadżetów do kuchniŹródło: 123RF
d1hf900

Patelnia dzielona na pół

Niektóre firmy produkują patelnie podzielone na dwie lub więcej części. Patelnia ma umożliwić jednoczesne smażenie kilku różnych produktów. Pomysł może i ciekawy, jednak mało praktyczny. Przecież różne produkty wymagają innej temperatury i czasu smażenia. Łatwiej więc użyć dwóch mniejszych patelni i każdą z nich postawić na osobnym palniku.

 Elektryczna obieraczka do jabłek

Jeśli zobaczymy ten bardzo popularny gadżet w kuchni jakiegoś znajomego, możemy spokojnie przyczepić mu łatkę lenia. Nie ma nic prostszego niż obieranie jabłka nożykiem czy obieraczką. Oszczędność czasu? Może. Pod warunkiem, że używamy w kuchni naprawdę mnóstwa owoców, np. codziennie serwując rodzinie szarlotkę.

Sięgając po skomplikowane urządzenie do prostej czynności, pamiętajmy też, że po skończonej pracy, trzeba je będzie umyć.

Paweł Loroch o kuchni. Powinna być sercem domu

Zestaw do awokado

Awokado przebojem wdarło się do naszych kuchni i od razu pojawiły się specjalnie mu dedykowane sprzęty kuchenne. Popularne są specjalne wielofunkcyjne nożyki. Przyrząd wyposażony jest w ostrze do przecinania awokado, chwytak do wyjmowania pestki i łopatkę z krajalnicą, którą mamy wyjąć miąższ ze skórki, od razu podzielony w zgrabne paski.

d1hf900

Wszystko fajnie tylko… Zamiast specjalnego noża, do przecięcia awokado wystarczy dowolny nóż. Wyjęcie pestki chwytakiem okazuje się znacznie trudniejsze niż nożem czy łyżką. Podobnie jak usunięcie i pokrojenie miąższu.

Nożyczki do pizzy

Jak dzielić na porcje pizzę? Nożem lub specjalnym okrągłym nożykiem. I tyle, bo więcej niczego nie potrzebujemy. Ale są i tacy twórcy gadżetów, którzy uważają, że nóż to przeżytek, a zamiast nich trzeba wykorzystać… nożyczki. Nie ma takiej potrzeby, naszym skromnym zdaniem.

Kostkarka do masła

Po co w domu maszynka, która dzieli dużą kostkę masła na mniejsze kostki? No właśnie, oto jest pytanie. Masło podzielimy nożem, a kostkarka jest nam do niczego niepotrzebna. Szczególnie, że po każdym użyciu taką kostkarkę trzeba bardzo dokładnie umyć, co przy obecności wielu drobnych części nie zawsze jest łatwe.

Zanim damy się zwieść reklamie i kupimy specjalistyczne gadżety, zastanówmy się czy dawno wymyślony przez człowieka nóż, który na pewno posiadamy w domu, nie jest najlepszym narzędziem do planowanej pracy. Wielofunkcyjnym, praktycznym, zajmującym mało miejsca i łatwym do umycia.

d1hf900

Zobacz także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1hf900

Podziel się opinią

Share
d1hf900
d1hf900
Więcej tematów