Trwa ładowanie...

Jak zaoszczędzić na rachunkach podczas gotowania makaronu? Włoski laureat Nagrody Nobla ma na to sposób

Rachunki za prąd i gaz ciągle rosną, a przecież gotować trzeba. Kolejny raz potwierdza się jednak powiedzenie, że potrzeba jest matką wynalazków, włoski noblista wpadł bowiem niedawno na pomysł jak zmniejszyć zużycie energii podczas...gotowania makaronu. Warto wypróbować ten pomysł samemu – w końcu mało kto zna się na gotowaniu makaronu tak, jak Włosi.

Gotowanie makaronuGotowanie makaronuŹródło: Adobe Stock
d3dgkl7
d3dgkl7

Giorgio Parisi to włoski fizyk i zeszłoroczny laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. Naukowiec od wieku lat jest członkiem Francuskiej Akademii Nauk i amerykańskiej Narodowej Akademii Nauk.

W dobie inflacji i ciągle rosnących cen kwestia problem oszczędności podczas gotowania, pochłonął nawet tak utytułowanego naukowca. Swój pomysł na zmniejszenie rachunków za energię opublikował on bowiem na swoim profilu na Facebooku. Sekret tkwi w tym, aby ugotować makaron...bez gotowania wody.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak poprawnie czyścić deskę do krojenia? Oto kilka sprawdzonych sposobów

Jak zmniejszyć rachunki za energię podczas gotowania makaronu?

Wystarczy, że zagotujemy wodę w garnku i włożymy do niego makaron. Czekamy, aż woda ponownie zacznie się gotować. Mieszamy, przykrywamy pokrywą i...wyłączamy gaz! Makaron "gotujemy" według czasu podanego na opakowaniu dodając do niego tylko minutę. Po upływie tego czasu nasz makaron powinien być już ugotowany al dente. Wystarczy go tylko odcedzić.

d3dgkl7

Ile możemy oszczędzić?

Włoska Unia Producentów Makaronu podała, że już 2 minuty gotowania makaronu przy wyłączonym gazie przekładają się na ogromne oszczędności. W ten sposób możemy zmniejszyć nasze zużycie energii, a co za tym idzie, także rachunki, aż o 47 procent. Chyba warto więc wykorzystać mądrość Włochów i wypróbować taki sposób gotowania makaronu już dzisiaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3dgkl7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dgkl7
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj