Trwa ładowanie...
d1tgdwt

Jak wyczyścić szybę piekarnika? Ten prosty trik kosztuje grosze, a działa cuda

Wiele osób często ma problem z tym, jak wyczyścić szybę piekarnika. Jest to jedno z najbardziej newralgicznych miejsc w kuchni. Podpowiadamy, jak sobie poradzić z czyszczeniem szyby piekarnika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdradzamy, jak wyczyścić szybę piekarnika
Zdradzamy, jak wyczyścić szybę piekarnika (123RF)
d1tgdwt

Żeby pozbyć się tłustych zabrudzeń na szybie piekarnika, wystarczą dwa składniki: soda i woda. Przygotuj z nich papkę i rozprowadź ją na szybie, a następnie odczekaj kilkanaście minut. Wyszoruj całą powierzchnię za pomocą gąbki do mycia naczyń. W przypadku trudno dostępnych miejsc przyda się też stara szczoteczka do zębów. Na koniec zmyj roztwór wilgotną ściereczką.

Jak wyczyścić szybę piekarnika?

Zdarza się, że zanieczyszczenia wpadają poprzez szpary w obudowie pomiędzy jedną a drugą szybę w piekarniku. Żeby pozbyć się tłuszczu i brudu, który się tam osadza, trzeba zdemontować wewnętrzną szybę urządzenia i dokładnie ją wyczyścić – w ten sam sposób, co zewnętrzną część.

d1tgdwt

Żeby ja wyjąć, poluzuj dwie śrubki znajdujące się w górnej części drzwi piekarnika. Wyjmij zarówno je, jak i zatrzaski pod nimi, a następnie – szybkę. Choć jest to dosyć czasochłonne, to warto chociaż raz na miesiąc wyczyścić tę część piekarnika. Zmiana będzie widoczna gołym okiem!

Zobacz także: Hanna i przyjaciele. W kuchni Lis Grażyna Wolszczak

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1tgdwt

Podziel się opinią

Share

d1tgdwt

d1tgdwt