Idealne kotlety za każdym razem. Sprzęt dla każdego domowego kucharza
Dawniej jednym z niezbędnych elementów każdej kuchni była ręczna maszynka do mielenia mięsa. Starsze modele były jednak na tyle niepraktyczne i nieporęczne, że wymagały mnóstwo siły i czasu na to, by przemielić świeże mięso. W efekcie używaliśmy ich coraz rzadziej.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Obecnie alternatywą są modele elektryczne o znacznie szerszych zastosowaniach, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Nadają się nie tylko do mięs, z ich pomocą przygotujesz surówki, sałatki, kiełbasę, a nawet niektóre ciasta czy soki bez zbędnego brudzenia rąk.
Własne kiełbasy, mak i ser
Kluczem do zakupu dobrej maszynki do mielenia jest wybór odpowiednich komponentów, które znacznie zwiększą jej możliwości. Możesz zrezygnować z kupowania drogich, gotowych produktów na rzecz tych przygotowywanych samodzielnie.
Maszynka do mielenia mięsa to doskonała alternatywa dla osób, które chcą wiedzieć, co ląduje na ich talerzu. Z ich pomocą możesz samodzielnie przygotować mięso na kotlety, zapiekanki czy pasty, ale również inne produkty. Wymienne sitka pozwalają dopasować sprzęt do rodzaju mielonych produktów. Najdrobniejsze otwory nadadzą się do przetwarzania maku na makowiec, te nieco szersze do mielenia mięsa lub sera na sernik, a najszersze z łatwością poradzą sobie z przygotowywaniem mięs na kiełbasy. Dzięki nakładce masarskiej nadziewanie kiełbas czy innych potraw z farszem będzie o wiele prostsze.
Surówki w kilka chwil
Poza sitkami, nowoczesne maszynki do mielenia wyposażono również w szatkownicę z wymiennymi bębnami. Ich zadaniem jest przygotowywanie warzyw w różnej formie. Przeważnie są nakładki pozwalające ciąć warzywa w plastry, małe i duże wiórki lub ucierać je na gładką masę. Wysoka jakość materiału gwarantuje sprawną pracę nawet przez wiele lat.
Maszynka, która wyciśnie sok
Odpowiednie końcówki pozwolą nie tylko na mielenie mięsa, ale również wyciskanie soków zarówno z cytrusów, jak i owoców miękkich pokroju malin, truskawek czy porzeczek. W pierwszym przypadku wystarczy zainstalować nakładkę, która wyglądem przypomina ręczną wyciskarkę do cytrusów. W drugim przypadku rozwiązaniem jest specjalny moduł z wbudowanym ślimakiem, który zmiażdży miękkie owoce, pozwalając na wyciśnięcie znacznie większej ilości soku niż w przypadku tradycyjnej sokowirówki.
Kwestie bezpieczeństwa
Jeśli podczas pracy urządzenie napotka jakąś przeszkodę, która zablokuje urządzenie, możesz przełączyć się na tryb wsteczny i wyczyścić ślimak bez konieczności rozkręcania. Dodatkowo warto wybrać urządzenie z gumowymi nóżkami lub przyssawkami, które pozwolą utrzymać urządzenie w bezruchu podczas pracy.
Wybierając sprzęt z wieloma dodatkowymi komponentami pojawia się problem z ich przechowywaniem. Na szczęście część modeli ma wbudowany w obudowę schowek na komponenty. Dzięki niemu utrzymasz wszystko w należytym porządku i będziesz mieć pod ręką w razie potrzeby.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.