Trwa ładowanie...
d1uq0gi
kuchenne nowości

Czy można całkowicie odstawić słodycze?

Czy jest możliwe całkowite odstawienie słodyczy? Bardzo chciałabym schudnąć, jednak nie potrafię poradzić sobie ze słodyczami i bardzo mnie to gubi. Gdy zjem kostkę czekolady, muszę zjeść całą tabliczkę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy można całkowicie odstawić słodycze?
(Fotolia)
d1uq0gi

Jak najbardziej jest możliwe. Pierwszą metodą na zmniejszenie apetytu na słodycze jest stosowanie zbilansowanej diety. Bardzo pomocna w tym zakresie będzie piramida zdrowego żywienia, zgodnie z którą powinniśmy spożywać:
- produkty zbożowe pełnoziarniste oraz oleje roślinne na zimno do większości posiłków,
- warzywa do każdego posiłku,
- owoce 2-3 razy dziennie,
- orzechy, warzywa strączkowe 1-3 razy dziennie,
- ryby, drób, jaja do 2 razy dziennie,
- produkty mleczne (mleko, kefiry, jogurty, maślanki, sery) – 1-2 razy na dzień,
- czerwone mięso oraz alkohol i słodycze – sporadycznie.

Niedobory składników mogą być przyczyną niekontrolowanych zachcianek. Z głową należy również zaplanować kaloryczność diety. W czasie odchudzania deficyt powinien być zwiększany stopniowo. Zbyt drastyczne diety zniechęcają do zmiany nawyków i mogą przyczynić się do nagłej potrzeby uzupełnienia energii, a słodycze są właśnie źródłem łatwoprzyswajalnych węglowodanów. Ponadto konieczne będzie ustalenie stałych pór posiłków, najlepiej też jeść częściej, a mniej. To zminimalizuje ataki głodu oraz apetytu na słodycze. Proszę też nie zapominać o śniadaniu. Udowodniono, że osoby pomijające pierwszy posiłek, po pierwsze jedzą sumarycznie więcej po południu, po drugie mają większy apetyt na słodycze i tłuste potrawy. Swoją drogą podobnie działa stres.

Jeśli pomimo przestrzegania powyższych zasad nie może Pani oprzeć się słodkościom, proszę spróbować zjeść kilka suszonych owoców. Oprócz tego, że są one źródłem witamin i składników mineralnych zawierają sporo błonnika pokarmowego, który pęczniejąc w żołądku zmniejsza uczucie głodu. Może Pani ustalić również, że raz w tygodniu, po osiągnięciu celu pozwoli sobie Pani na dwie kostki gorzkiej czekolady lub kawałek domowego ciasta, ale tylko pod warunkiem, że na tej ilości Pani poprzestanie.

Sprawdź dietę dopasowaną do siebie

Wybierz ćwiczenia, przy których schudniesz

d1uq0gi

Podziel się opinią

Share

d1uq0gi

d1uq0gi