Trwa ładowanie...

Co znika ze sklepowych półek w dobie pandemii? Polacy rzucili się na gorzką czekoladę

Pandemia zaskoczyła nas wzrostem popytu na wiele produktów – w tym spożywczych, a co za tym idzie – niekiedy brakami tych towarów na sklepowych półkach. O ile głośno było o masowym kupowaniu papieru toaletowego czy drożdży, tak obecność gorzkiej czekolady w tym rankingu może zaskakiwać

Polacy masowo kupują gorzką czekoladęPolacy masowo kupują gorzką czekoladęŹródło: 123RF
d47p1ze
d47p1ze

Co znika ze sklepowych półek w dobie pandemii?

W czasie pandemii szczególną popularnością cieszy się czekolada i, co ciekawe, mowa o czekoladzie gorzkiej, niedarzonej zazwyczaj szczególnym uczuciem. Jak informuje Maciej Herman, dyrektor zarządzający LOTTE Wedel, w pandemicznej rzeczywistości to gorzka czekolada święci tryumfy.

Dlaczego akurat czekolada i to gorzka? Dużo mniej jemy na mieście, dużo więcej i chętniej gotujemy w domu. Nie tylko klasycznego schabowego z ziemniakami. Pandemia koronawirusa zmusiła nas do nauczenia się wypiekania domowego pieczywa, a także i ciast. To do nich zużywamy zwłaszcza czekoladę gorzką. Jak relacjonuje szef Wedla, aż 40 procent gorzkiej czekolady sprzedawanej w Polsce ląduje w słodkich wypiekach i deserach.

Co na to Wedel? Popyt na gorzką czekoladę jest tak duży, że firma musiała zwiększyć produkcję tego przysmaku – wzrost sprzedaży gorzkiej czekolady skoczył aż o 10 procent w stosunku do ubiegłego roku.

Trzeba przyznać, że obecność gorzkiej czekolady na liście must have pandemicznej rzeczywistości może zaskakiwać, choć jest to zaskoczenie pozytywne. Trudno znaleźć zdrowszy słodki przysmak.

Popękane czekoladowe ciasteczka. Nikt się nie oprze

Zobacz także:

d47p1ze
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d47p1ze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47p1ze
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj