Trwa ładowanie...

Co warto wiedzieć o inteligentnych lodówkach?

Jak urządzić inteligentną kuchnię? Odpowiednie zaplanowanie przestrzeni oraz dobór wyposażenia to kluczowe kwestie. Dzięki temu praca stanie się szybsza, przyjemniejsza i znacznie bardziej komfortowa. Nowoczesne technologie cieszą się rosnącą popularnością. Dzięki sprytnym rozwiązaniom kuchnia staje się centrum dowodzenia i jednym z elementów inteligentnego domu.

Co warto wiedzieć o inteligentnych lodówkach?Źródło: Materiały prasowe
d1e61fr
d1e61fr

Postaw na wysoką ergonomię

Kuchnię warto tak zaprojektować, by praca w niej była jak najbardziej wygodna, a dostęp do sprzętów zgodny z zasadami ergonomii. Odpowiednie ustawienie sprzętów znacznie podnosi komfort korzystania z kuchni – np. zmywarka powinna stanąć obok zlewu itd. Projektując kuchnię, trzeba zadbać o układ pomieszczenia, a także o szczegóły, aby gotowanie stało się komfortowe i przyjemne.

Jednak wysoką ergonomię zapewni też dobór odpowiednich, inteligentnych urządzeń – takich jak m.in. lodówka Samsung Family Hub, inteligentne urządzenie do gotowania, piekarnik wi-fi firmy Candy z wbudowanym Chef Panelem itd.

Inteligentne urządzenia – co to znaczy?

Urządzenia Smart to sprzęty gospodarstwa domowego oparte na rozwiązaniach dopasowanych do naszych potrzeb. Dostępne są różne linie urządzeń AGD wyposażonych w nowoczesne technologie, a zatem możliwość urządzenia inteligentnego domu stała się faktem.

d1e61fr

Można je obsługiwać jednym palcem, gdyż są wyposażone w dotykowe sterowanie zamiast tradycyjnych pokręteł – jak np. lodówka z ekranem czy nowoczesna płyta indukcyjna. Co więcej, można zarządzać lodówką, pralką, piekarnikiem, płytą grzewczą z poziomu smartfona – z każdego miejsca i w dowolnym czasie. Takie sprzęty są w ofercie wielu firm – Samsung, Bosch czy Candy.

Zakup urządzeń – dopasuj sprzęt do swoich potrzeb

Inteligentne urządzenia AGD zdecydowanie zmienią podejście do codziennych obowiązków kuchennych. Można w nie wyposażyć całą kuchnię i korzystać z funkcjonalnego stałego monitoringu urządzeń, sterując nimi za pomocą specjalnej aplikacji z poziomu smartfona lub tabletu.

Produkowany obecnie sprzęt AGD oferuje liczne możliwości – wiele z nich to urządzenia wielofunkcyjne, które mogą wykonywać kilka czynności jednocześnie. Istotne jest też dopasowywanie poszczególnych urządzeń do naszych potrzeb – np. lodówka Samsung Family Hub o dużej pojemności będzie idealna dla rodziny, a ktoś, kto nie piecze zbyt często nie musi przepłacać za piekarnik z funkcją pyrolizy itd.

Co potrafią inteligentne lodówki?

Dzięki odpowiedniej aplikacji możesz zdalnie zarządzać m.in. lodówką, czyli dopasować parametry urządzenia do swoich potrzeb. Nowoczesne sprzęty oferują jednak znacznie więcej możliwości. Popularność zdobyły m.in. lodówki z ekranem dotykowym oraz wbudowaną kamerą. Wyświetlą informację o dacie przydatności przechowywanych produktów, zapamiętają zawartość, a nawet mogą zamówić zakupy przez Internet. Z kolei kamera umożliwi sprawdzenie zawartości lodówki w dowolnym momencie – np. na zakupach. W ten sposób można łatwiej zarządzać zapasami i efektywnie nimi gospodarować.

d1e61fr

Ciekawym trendem są też dodatkowe drzwi umieszczone na drzwiach głównych lodówki lub podwójne drzwi dzielące wnętrze. W ten sposób można ograniczyć napływ ciepłego powietrza do środka urządzenia i zyskać łatwiejszy dostęp do napojów, po które sięgamy często podczas upałów. Urządzenia Smart, takie jak lodówka Samsung Family Hub lub Liebherr CBNes 6256-24, znacznie ułatwiają organizację pracy w kuchni i życia rodzinnego.

W razie awarii lodówek nie trzeba wzywać serwisu, gdyż oferują też wiele nowoczesnych rozwiązań diagnostycznych, np. można otrzymać na smartfon szczegółowe informacje na temat usterki.

Lodówka jako urządzenie dostarczające rozrywki?

Wyświetlacz na drzwiach lodówki to komputer kuchenny, który przede wszystkim chłodzi, ale ma też możliwości tabletu. Oznacza to dostęp m.in. do aktualnych informacji, mediów społecznościowych, pogody, serwisów muzycznych, a także możliwość szybkiego podejrzenia wybranego przepisu.

Możesz też oglądać rodzinne zdjęcia, seriale lub filmy na wygodnym wyświetlaczu. Poza tym lodówka z ekranem posłuży jako kalendarz i notatnik – ekran dotykowy to rodzinna tablica multimedialna.

Wybierając sprzęty do kuchni, przede wszystkim warto kierować się potrzebami – swoimi i swojej rodziny. Nowoczesne inteligentne urządzenia nie tylko wspomogą kuchenne prace, lecz także sprawią, że wspólnie spędzany w kuchni czas stanie się jeszcze przyjemniejszy.

d1e61fr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1e61fr
Więcej tematów