Trwa ładowanie...

Przesoliłeś zupę? Poznaj 4 sposoby na pozbycie się nadmiaru soli

Przesoliłeś zupę i nie wiesz, jak temu zaradzić? Spokojna głowa! Jest kilka wypróbowanych sposobów na pozbycie się soli z zupy. Przeczytaj nasz poradnik, żeby dowiedzieć się jak uratować zupę.

Przesoliłeś zupę?Przesoliłeś zupę?Źródło: Pixabay
d2brt7p
d2brt7p

Surowy ziemniak

Ten sposób zna pewnie nawet twoja babcia. Ziemniaki doskonale wchłaniają smaki, dlatego ziemniak dodany do zupy świetnie poradzi sobie z nadmiarem soli. Po prostu obierz dużego ziemniaka i w całości dodaj go do zupy. Gotuj zupę 10-12 minut, pamiętając, aby wyjąć ziemniaka po upływie tego czasu. Jeśli go rozgotujesz, to sztuczka z ziemniakiem się nie uda.

Biało

Białka jajek działają podobnie jak ziemniak, wchłaniając z zupy nadmiar soli. Wrzucamy jedno lub dwa białka na do zupy i chwilę czekamy. Białko musi dobrze się ściąć i związać się z solą. Potem wyławiamy nasze białka i voilà! Zupa powinna już nadawać się do jedzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co zrobić z przesoloną zupą? Oto kilka prostych trików, aby ją uratować

Woda

Możemy po prostu zagotować trochę wody i rozrzedzić nią słoną zupę. Niestety ten sposób nie zadziała w przypadku mocno przesolonej potrawy. Duża ilość wody rozwodniłaby naszą zupę i spowodowała, że straciłaby smak. Korzystajcie więc z tej metody tylko w przypadku lekko przesolonych potraw.

d2brt7p

Ryż biały w woreczku

Kolejną metodą jest dodanie do zupy woreczka surowego ryżu. Ryż doskonale wchłania sól, wystarczy więc jeden woreczek na cały jej garnek. Pamiętajcie, żeby nie trzymać ryżu w zupie dłużej niż 10 minut. Podczas gotowania ryż wydziela bowiem skrobię, która wpłynie na konsystencję zupy, a także nada jej białawej, mętnej barwy. Nie chcemy też przecież, żeby nasza zupa smakowała jak ryż.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2brt7p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2brt7p
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj