Trwa ładowanie...

Jak otworzyć wino bez korkociągu. Praktyczne sposoby

Przyjęcie trwa, goście czekają, aromatyczna kolacja już na stole, wino przygotowane. Tymczasem my nie możemy znaleźć korkociągu. Brzmi znajomo? My już wiemy, jak wybrnąć z takich sytuacji. Wystarczy poznać sposoby otwierania wina bez korkociągu.
Share
Jak otworzyć wino bez korkociągu. Praktyczne sposoby
Źródło: 123RF
d4fmivm

Usuwanie korka bez korkociągu może okazać się dla nas trudne. Warto więc poznać kilka praktycznych i sprawdzonych sposób. Część z nich może być ryzykowna (wino może się wylać), dlatego trzeba uważać, aby nie otwierać butelki w okolicach dywanów i innych rzeczy, które mogą bezpowrotnie ulec zniszczeniu. Metody otwierania wina bez korkociągu możemy podzielić na kilka grup. Najlepiej jednak jak sami zdecydujemy z której metody skorzystamy. Do dzieła!

Zastąpienie korkociągu innym przedmiotem

To jeden z najprostszych i najmniej niebezpiecznych sposobów. W tej metodzie sprawdzi się wiele przyrządów, które mamy w domu np. śrubokręt, gwóźdź, nożyczki, szpikulec do mięs lub cienki nóż, a nawet... metalowy wieszak na ubrania. Wbijamy ostrze w środek korka i próbujemy go wyciągnąć tak jakbyśmy korzystali z klasycznego korkociągu.

Wpychanie korka do środka butelki

Przy tym sposobie również możemy skorzystać z rzeczy, które mamy wokół nas. Świetnie sprawdzi się śrubokręt, szpikulec, a także widelec lub zakończenie łyżki. Metoda ta polega na tym, że zamiast na siłę wyciągać korek, wpychamy go do wnętrza butelki.

Wysunięcie korka z butelki

Podgrzanie butelki z winem to jedna z metod otwierania. Korek trzymamy bliska palnika lub ogrzewamy zapalniczką. Pod wpływem ciepła powinien sam wysunąć się z butelki. Inna wersją tej metody jest włożenie butelki do buta i uderzaniem podeszwą o ścianę. Po kilku uderzeniach korek powinien sam wysunąć się z butelki. Obie te metody jednak są niebezpiecznie ponieważ nie mam kontroli nad butelką i nie wiemy, kiedy korek z niej wypadnie rozlewając całą zawartość butelki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fmivm

Podziel się opinią

Share
d4fmivm
d4fmivm
Więcej tematów