8 zalet mleka sojowego
Mleko nie tylko dla wegan
wartościowa alternatywa dla mleka krowiego. Oto powody, dla których warto po nie sięgać. Jak powstaje mleko sojowe? Ojczyzną mleka sojowego są Chiny. Jego chińska nazwa dosłownie oznacza "płyn sojowy". W procesie produkcji ziarna soi (albo mąkę sojową) moczy się w wodzie przez co najmniej trzy godziny. Wymoczone ziarna ucierane są razem z wodą - mleko musi uzyskać właściwą gęstość. Według tradycji chińskiej uzyskany w ten sposób płyn należy przefiltrować i gotować przez 15-20 minut, aby poprawić jego wartości odżywcze i zabić ewentualne zarazki. W mleku sojowym znajduje się potas, żelazo, fosfor, magnez, wapń oraz witaminy z grupy B.
Jedni piją je litrami, inni się go boją. Tymczasem mleko sojowe to wartościowa alternatywa dla mleka krowiego. Oto powody, dla których warto po nie sięgać.
Jak powstaje mleko sojowe?
Ojczyzną mleka sojowego są Chiny. Jego chińska nazwa dosłownie oznacza "płyn sojowy". W procesie produkcji ziarna soi (albo mąkę sojową) moczy się w wodzie przez co najmniej trzy godziny. Wymoczone ziarna ucierane są razem z wodą - mleko musi uzyskać właściwą gęstość. Według tradycji chińskiej uzyskany w ten sposób płyn należy przefiltrować i gotować przez 15-20 minut, aby poprawić jego wartości odżywcze i zabić ewentualne zarazki. W mleku sojowym znajduje się potas, żelazo, fosfor, magnez, wapń oraz witaminy z grupy B.