Trwa ładowanie...

3 sposoby na przejedzenie. Idealne na dolegliwości żołądkowe

Podczas Bożego Narodzenia wielu z nas traci umiar i niemal nie odchodzi od suto zastawionego stołu, co kończy się przejedzeniem. Jak pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak zgaga czy niestrawność? Te trzy naturalne (i tanie) sposoby działają lepiej niż apteczne specyfiki.

3 sposoby na przejedzenie. Idealne na dolegliwości żołądkoweŹródło: 123RF
d3dgkl7
d3dgkl7

Imbir
Zdrowotne właściwości imbiru znane są od stuleci. Świeżo starty korzeń to jeden z najlepszych naturalnych sprzymierzeńców w walce ze zgagą i niestrawnością. Wystarczy zalać kilka plastrów świeżego imbiru gorącą wodą i popijać małymi łykami po posiłku. Tak przygotowana herbatka imbirowa to również doskonały sposób na pokonanie mdłości.

Kolendra
Mieszkańcy Indii często żują po posiłku nasiona kolendry, kardamonu czy kminku – te przyprawy znane są ze swoich właściwości przeciwzapalnych, do tego łagodzą nieżyt żołądka i inne dolegliwości. Aby przygotować skuteczny lek na niestrawność, wymieszaj łyżeczkę sproszkowanych nasion kolendry w szklance wrzącej wody, ostudź i wypij. Do przygotowania takiej mikstury możesz również wykorzystać garść świeżych, drobno posiekanych liści kolendry.

Soda oczyszczona
Ten sposób stosowały jeszcze nasze babcie i prababcie. Aby pozbyć się zgagi, wystarczy rozpuścić pół łyżeczki sody oczyszczonej w szklance przegotowanej wody i wypić. Soda oczyszczona ma odczyn zasadowy, dlatego neutralizuje kwasy, także te w żołądku, które wywołują zgagę. Uwaga – takie rozwiązanie przynosi ukojenie tylko na chwilę, dzięki czemu idealnie sprawdzi się po świętach, jednak nie powinno być stosowane dłużej niż przez kilka dni.

Jakie są wasze sprawdzone metody na poświąteczne przejedzenie?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dgkl7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dgkl7
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj