Słodkie i słone śniadania dla dzieci
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia – pokrzepia i sprawia, że jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania. Na szczęście sposobów na to, by każdy poranek był udany, jest mnóstwo. Jeśli zapowiada się szczególnie ciężko, nic nie wywoła uśmiechu na twarzach domowników skuteczniej niż domowe drożdżówki z serem czy lody śniadaniowe. A jeśli macie w domu małych smakoszy, wypróbujcie przepis na wytrawne omlety cukiniowe albo jajka zapiekane z długo dojrzewającą szynką.
Rzodkiewka jest pełna witamin i minerałów. Jeśli jednak w domu brakuje jej miłośników, to spróbujcie przemycić ją na chrupkim podpłopmyku z puszystym serkiem. Dzieciaki nie będą wybrzydzać.
Dla małych miłośników awokado polecamy wytrawną pastę, którą smarujemy złociste omlety. Na koniec zwijamy je w zgrabne ruloniki.
Sposobów na przygotowanie jajecznicy jest cała masa. Ten z pewnością przypadnie do gustu małym smakoszom.
Humus zawsze dobrze sprawdza się na kanapkach. Jeśli jednak do tej pory dzieciaki za nim nie przepadały, to spróbujcie przygotować jego mniej klasyczną wersję z zapiekaną z cynamonem cytryną i słodkim syropem klonowym.
Które dziecko nie lubi muffinek? Tym razem proponujemy ich wytrawną wersję z prawdziwym przysmakiem w postaci długo dojrzewającej szynki.
Oto klasyka śniadaniowa! Zobaczcie, jak szybko przygotować dla dzieciaków perfekcyjne kanapki z delikatnym twarożkiem.
Gdy owsianka małym łasuchom się już przejadła, na ratunek przychodzą śniadaniowe pasty. Do przygotowania tej potrzebujecie niewielu składników. Pamiętajcie tylko, by dzień wcześniej namoczyć słonecznik.
Na padające oskarżenia o to, że kanapki są nudne, najlepiej odpowiedzieć świeżymi kromkami chleba z lekką i kolorową pastą, której smak podkręcamy pesto.
Owocom pod słodką kruszonką nie oprze się żadne dziecko. W tej wersji najlepiej smakują jeszcze na ciepło, z małym dodatkiem naturalnego jogurtu.
Sprawdzą się w naleśnikach, na kanapkach, a także na puszystych racuchach. Warto mieć zawsze zapas czekoladowych smarowideł w szafce zwłaszcza, gdy głodne dzieciaki właśnie wstają z łóżek.
Na myśl o tych muffinach ślinka cieknie i dużym, i małym łasuchom. Słodkie i pachnące skórką cytrynową muffinki to gwarancja udanego dnia.
Jeśli dzieciaki nie przepadają za owsianką, przygotujcie im ryżowy pudding. To doskonała alternatywa dla płatków – pudding jest zdrowy, a do tego przyciąga domowników do stołu oszałamiającym zapachem.
Dzięki drożdżówkom przerwy w szkole były jeszcze bardziej udane. Może czas przypomnieć sobie ich smak i przygotować je wspólnie z pociechami w domu?
W dzieciństwie za kaszą się raczej nie przepada. Na szczęście są sposoby, by przemycić zdrową porcję nasion oraz ziaren w apetycznej formie. Do środka dodajcie syrop z agawy i nie żałujcie owoców.
Naleśniki mogą być zdrowe i rewelacyjnie smakować. Ten przepis jest tego doskonałym dowodem.
Drożdżowe ciasto można zajadać samo, popijać mlekiem albo posmarować domowymi konfiturami. Niezależnie od wersji, którą wybierzecie, dzieciaki na pewno będą prosić o dokładkę.
Lody na śniadanie? Czemu nie! Przygotowane z jogurtu wcale nie muszą być niezdrowe, a z pewnością sprawią dzieciakom wiele radości.
Oto sposób na każdego niejadka. Omletowi zapiekanemu w piekarniku z gęstym kremem cytrynowym, nikt się nie oprze.
Przy robieniu granoli, zapytajcie maluchy, co lubią najbardziej, wtedy z pewnością nie będą marudzić. Tym bardziej, że do środka możecie dodać naprawdę wszystko. My proponujemy kiwi, truskawki, plasterki banana, brzoskwinie lub morele.