Trwa ładowanie...

Połącz je z orzechami i jedz codziennie. Szybko wypędzisz pasożyty z organizmu

Dr Marek Skoczylas w materiale na Youtube zaleca połączenie dwóch składników, których działanie pomoże ci rozprawić się z pasożytami w jelitach. Jeden składnik jest znany w Polsce i ceniony przez dietetyków. Drugi brzmi egzotycznie i budzi kontrowersje.

Marek Skoczylas mówi o skuteczności łączenia pestek z orzechamiMarek Skoczylas mówi o skuteczności łączenia pestek z orzechamiŹródło: Adobe Stock
d45a7vy
d45a7vy

Pierwszy produkt, którego zalecam stosowanie w codziennej profilaktyce, to pestki dyni. Zawierają one wiele wartościowych substancji. Przede wszystkim są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i błonnika, który poprawia trawienie. Obecne w nich fitosterole obniżają poziom "złego" cholesterolu we krwi i działają przeciwzapalnie. Warto wspomnieć także o wysokiej zawartości witaminy E, witamin z grupy B, magnezu, potasu i cynku. Jest w nich także tryptofan, który pomaga zasnąć, oraz wspomniane w nagłówku substancje działające przeciwpasożytniczo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sałatka z chrupiącym ryżem po azjatycku. Zniknie do ostatniego ziarenka

Badania chińskich naukowców

Dr Marek Skoczylas powołuje się na badania chińskich naukowców, które przeprowadzono w prowincji Syczuan. Wynika z nich, że połączenie pestek dyni z orzechami arekowymi wykazuje 89% skuteczności w usuwaniu pasożytów z jelit. Substancje odpowiedzialne za takie działanie to azot i triterpeny – związki organiczne, które od jakiegoś już czasu fascynują naukowców. Okazuje się, że mają one właściwości przeciwzapalne i antynowotworowe. Pomagają także rozprawić się ze wspomnianymi wyżej pasożytami, ponieważ uniemożliwiają im przyczepienie się do ścianek jelit, w związku z czym zostają one wydalone z organizmu.

d45a7vy

Kontrowersyjne orzechy arekowe

Orzechy arekowe, czyli nasiona palmy arekowej, uprawiane są w krajach tropikalnych i cieszą się ogromną popularnością w Azji. Wykorzystywane są między innymi w przemyśle farmaceutycznym do produkcji leków. Orzechy areki są także podstawowym składnikiem betelu, pobudzającej używki, po którą sięga wielu mieszkańców Azji południowo-wschodniej. Betel powstaje z połączenia orzechów areki z liśćmi pieprzu betelowego i gaszonym wapnem. Ten rodzaj pobudzającej gumy do żucia jest oferowany gościom na powitanie. Naukowcy zwracają uwagę na uzależniające i rakotwórcze właściwości betelu. 

Zalecane dzienne ilości – pestki dyni i orzechy arekowe

Skoczylas podaje, że dopuszczalna ilość pestek dyni to od 1 do 2 łyżek dziennie, w przypadku orzechów areki norma wynosi 5 g dziennie. Przy czym zaznacza, że nie może to być samodzielny sposób na pozbycie się pasożytów z organizmu. Jeśli masz zdiagnozowaną chorobę i przyjmujesz leki, powinieneś skonsultować się z lekarzem.

Jak spożywać pestki dyni i orzechy arekowe?

Prażone pestki i pokruszone orzechy arekowe możesz dodać do jogurtu lub owsianki. Sprawdzą się także do posypania sałatki. Pestki dyni są dostępne w wielu sklepach w działach ze zdrową żywnością. Orzechy arekowe kupisz w sklepach internetowych.

Jeśli zależy ci na profilaktyce przeciwpasożytniczej i antyrakowej, a przy okazji chcesz wesprzeć kondycję skóry i włosów, sięgnij po ekstrakt lub olej z pestek dyni. To doskonały dodatek do salsy pomidorowej, sałatek i zup kremów.

d45a7vy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45a7vy
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj