Trwa ładowanie...

Opiekacze 3 w 1. Gofry, kanapki i grillowane potrawy w jednym urządzeniu

Przygotowanie śniadania dla całej rodziny może być wyzwaniem, zwłaszcza gdy każdy ma ochotę na coś innego. Na szczęście urządzenia łączące w sobie gofrownicę, opiekacz i grill to już codzienność. Z ich pomocą szybko przygotujesz zróżnicowany posiłek.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Opiekacze 3 w 1. Gofry, kanapki i grillowane potrawy w jednym urządzeniu
Źródło: Shutterstock.com
d1j3lo0

Poniżej znajdziesz kilka urządzeń łączących te trzy przydatne funkcje. Ich cena jest wyjątkowo niska, płacąc za nie oddzielnie wydasz o wiele więcej pieniędzy.

Niska cena nie jest jedyną zaletą tego typu urządzeń. Są one również łatwe w czyszczeniu. Po zakończonym pieczeniu wystarczy wyjąć tackę i dokładnie umyć ją pod bieżącą wodą. W zwykłych modelach jest to niemożliwe. Wbudowany termostat sprawia, że przygotowywane w opiekaczu potrawy są równomiernie podgrzane w odpowiedniej temperaturze. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wierzch kanapki lub gofra nie będzie spieczony, podczas gdy wnętrze wciąż pozostanie zimne lub surowe.

Domowe gofry iStock.com
Domowe gofry Źródło: iStock.com

Przygotuj gofry dla całej rodziny

Przed zakupem zwróć uwagę na wydajność urządzenia. O ile przygotowanie chrupiących kanapek nie wymaga zbyt wiele energii, to gofry najlepiej piec na urządzeniu o wyższej mocy. W innym przypadku gofry będą musiały podpiec się nieco dłużej i mimo tego mogą nie być tak chrupiące, jak byśmy chcieli. Przed zakupem warto również sprawdzić rozmiar foremek. Urządzenie, które pozwoli na jednoczesne przygotowanie dwóch lub trzech gofrów, to dobre rozwiązanie dla dużych rodzin.

Grilluj w kuchni

Wszystkie nakładki powinny być pokryte specjalną, nieprzywierającą powłoką. Ułatwi to zarówno korzystanie z grilla, jak i jego czyszczenie. Pamiętaj jednak, że emalia jest dość delikatna, trzeba więc uważać by jej nie porysować. Najlepiej podczas pieczenia używać silikonowej szpatułki. Czyszczenie tacki przy pomocy drucianej myjki również nie wchodzi w grę.

Pamiętaj, że kompaktowy rozmiar urządzenia nie zawsze musi być zaletą. Jeśli planujesz korzystać głównie z funkcji grilla elektrycznego, musisz zwrócić uwagę na wielkość tacy grzewczej. W ofercie sklepów znajdziesz różne modele o różnych wymiarach, dopasuj więc rozmiar opiekacza do swoich potrzeb.

Na grillu upieczesz nie tylko mięso 123RF.COM
Na grillu upieczesz nie tylko mięso Źródło: 123RF.COM

Wielozadaniowy sprzęt za niewielkie pieniądze

Dzięki wydajnemu mechanizmowi grzewczemu wszystkie przygotowywane potrawy są równomiernie przypieczone. Specjalne zabezpieczenia sprawiają również, że zarówno rączka, jak i pokrywa nie nagrzewa się zbyt mocno, dlatego opiekacz jest bezpieczny w użytkowaniu.

Gofry, grillowane kanapki i tosty to dobra odskocznia od porannej owsianki i jajecznicy. Te potrawy urozmaicą również podwieczorek lub kolację. Jeśli chcesz sprawić przyjemność całej rodzinie, możesz zrobić to na trzy różne sposoby.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1j3lo0

Podziel się opinią

Share
d1j3lo0
d1j3lo0
Więcej tematów