Trwa ładowanie...

Na zdrowiu się nie oszczędza. Wyciskarki wolnoobrotowe do 500 zł

Sok to jeden z najszybszych i najsmaczniejszych sposobów na dostarczenie organizmowi solidnej dawki witamin. Jeśli lubisz łączyć smaki, tworzyć interesujące kombinacje i chcesz korzystać z warzyw i owoców sezonowych, warto zainwestować w wyciskarkę.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Na zdrowiu się nie oszczędza. Wyciskarki wolnoobrotowe do 500 złŹródło: Shutterstock.com
dylhvxl
dylhvxl

Poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad na temat zakupu wyciskarki do soków, a także niedrogi i wydajny sprzęt, który pozwoli ci przygotowywać pożywny napój dla całej rodziny.

Po soki sięga mnóstwo osób. Jedni uznają je za zdrową przekąskę, inni szukają sposobu na wzmocnienie organizmu i pozbycie się zmęczenia, a jeszcze inni chcą po prostu stracić na wadze. Niezależnie od celu, który ci przyświeca, warto wybrać wyciskarkę, która spełni wszystkie postawione przed nią wymagania.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Wyciskarka czy sokowirówka

W procesie wyciskania sok nie traci swoich wartości odżywczych, gdyż w przeciwieństwie do tego pozyskanego z sokowirówki nie zwiększa swojej temperatury. W efekcie wszystkie enzymy pozostają nietknięte. Ponadto sok wyciskany znacznie różni się od tego z sokowirówki pod względem wartości odżywczych i samej konsystencji. Wyciskarka wolnoobrotowa to nieco droższe urządzenie, ale wystarczy poszukać, by znaleźć sprzęt w atrakcyjnych cenach.

Ponadto warto zadać sobie pytanie, z jakich roślin chcesz pozyskiwać sok. Zwykła sokowirówka poradzi sobie z najbardziej popularnymi warzywami i owocami, ale jeśli chodzi o rośliny liściaste, nie ma na to szans. W wyciskarce wolnoobrotowej możesz natomiast umieścić wszystko, od trawy po kiełki. Proces trwa co prawda nieco dłużej, ale na efekt warto poczekać tych kilka minut.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem

W przypadku wyciskania soku z twardych warzyw i owoców, najważniejsza będzie moc wyciskarki. W przeciwnym wypadku urządzenie nie poradzi sobie na przykład z burakiem. Absolutnym minimum będzie w tym przypadku 150 W.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Z drugiej strony trzeba również zwrócić uwagę na jakość wewnętrznych komponentów. Sok w wyciskarce powstaje w procesie miażdżenia i rozcierania owocu przy pomocy specjalnej śruby zwanej również "ślimakiem". Od prędkości poruszania się śruby zależy więc jakość, jak i szybkość podania gotowego napoju. Im większa prędkość śruby, tym większy hałas emituje urządzenie. Jeśli więc zależy ci na cichym sprzęcie, takie o prędkości 80 obrotów na minutę powinno załatwić sprawę.

Kolejnym istotnym aspektem wyciskarki jest również sposób, w jaki odprowadzane są odpadki. Wiele urządzeń ma do dyspozycji osoby pojemnik, do którego wpada miąższ i resztki owoców. W innych natomiast miąższ pozostaje na sitku i po przygotowaniu napoju trzeba je dokładnie oczyścić. Gdy przygotowujesz większe ilości soku, konieczne może być kilkukrotne czyszczenie urządzenia w trakcie wyciskania.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dylhvxl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dylhvxl
Więcej tematów