Trwa ładowanie...
owoce
01-08-2016 12:54

Które owoce mają najwięcej kalorii?

Z jednej strony owoce to bogate źródło cennych witamin i mikroelementów. Z drugiej - niektóre z nich są dość kaloryczne i zawierają sporo cukru. Dietetycy i specjaliści żywienia zalecają owoce w codziennej diecie, ale pamiętajmy, że nie można z nimi przesadzać. Sprawdźmy, które z nich posiadają najwięcej kalorii.

d780xhq
d780xhq

*Z jednej strony owoce to bogate źródło cennych witamin i mikroelementów. Z drugiej - niektóre z nich są dość kaloryczne i zawierają sporo cukru. Dietetycy i specjaliści żywienia zalecają owoce w codziennej diecie, ale pamiętajmy, że nie można z nimi przesadzać. Sprawdźmy, które z nich posiadają najwięcej kalorii. *

Owoce to rzeczywiście niezwykle istotny składnik naszego jadłospisu. Zawierają witaminy i minerały, które wzmacniają odporność, pełnią rolę naturalnych przeciwutleniaczy, wpływają na stan naszej skóry, włosów i paznokci oraz zapobiegają chorobom układu sercowo-naczyniowego. Różnią się jednak między sobą zawartością kalorii i cukru.

Nie można dlatego jeść ich w dowolnych ilościach i o dowolnej porze. Najlepszym wyborem dla naszego organizmu jest spożywanie 2-3 porcji różnorodnych owoców dziennie. Nie powinniśmy jednego dnia zjadać ich więcej niż 0,5 kg. W innym wypadku dostarczymy organizmowi zbyt dużo cukrów prostych. Jeśli w naszej diecie będzie ich za wiele, może to doprowadzić do wahań poziomu glukozy we krwi, odkładania się tłuszczu i w konsekwencji przyrostu masy ciała. Przy okazji warto sprecyzować pojęcie porcja – dietetycy tłumaczą, że to mniej więcej taka ilość owoców, która mieści się w naszej dłoni. Porcją jest również szklanka soku owocowego.

d780xhq

Zanim sięgniemy więc po owoce, warto wiedzieć, które z nich mają najwięcej kalorii, by zamiast zdrowej przekąski nie zafundować sobie kalorycznej bomby.

d780xhq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d780xhq
Więcej tematów