ycipk-1uluol

Grill elektryczny. Szybkość i wygoda grillowania przez cały rok

Rumiane tosty z rozpływającym się serem, z wierzchu przypieczone a w środku krwiste mięso i grillowane warzywa. To wszystko można zrobić na grillu elektrycznym. Ma on więcej zalet niż to, że można go używać przez cały rok.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grill elektryczny to duża wygoda
Grill elektryczny to duża wygoda (123RF.COM)
ycipk-1uluol

Grillowanie to sport narodowy Polaków. Sezon zaczynamy w majówkę i kończymy z końcem wakacji. Chyba że pogoda pozwoli na wydłużenie sezonu grillowego. Ten sposób przyrządzania potraw stał się niemal rytuałem, ale grillować można przez cały rok. Nawet w domu!

Służą do tego grille elektryczne i całoroczność nie jest ich jedyną zaletą. Drugą jest to, że nie wpływają źle na zdrowie. Naukowcy udowodnili, że grillowanie może przyczynić się do zachorowania na raka. Wszystko przez ściekając na rozżarzony węgiel tłuszcz. Wtedy uwalniają się toksyny, które wraz z dymem przesiąkają do mięsa. W grillu elektrycznym, z uwagi na brak węgla, nam to nie grozi.

ycipk-1uluol

Grill elektryczny to spora wygoda. Nie trzeba zastanawiać się nad wyborem węgla albo brykietu. Odchodzi problem z jego rozpalaniem i utrzymywaniem odpowiedniej temperatury. W domu włączamy grill i czekamy aż się nagrzeje. Później wystarczy położyć na nim ulubione mięso i warzywa. Zaletą elektrycznych grill jest ich wygoda i czas grillowania. A dzięki zamykanej pokrywie potrawy szybciej są gotowe.

Co więcej, grillując w domu nie musimy go doglądać. W wielu modelach można wybrać odpowiedni program do hamburgerów, kurczaka, ryby oraz warzyw. Na koniec wystarczy wyłożyć gotowe potrawy na talerze. Szybki i zdrowy obiad gotowy w kilkanaście minut.

ycipk-1uluol

Kolejną zaletą jest łatwość mycia. Podczas grillowania tłuszcz spływa z rusztu albo płyty do specjalnego zbiorniczka. Wystarczy go wyjąć i wylać zawartość. Drugi brudny element to ruszt lub płyta, które zazwyczaj można myć w zmywarce. Choć w przypadku wielu potraw nie będą one bardzo brudne i szybkie umycie w zlewie nie powinno być zbyt czasochłonne.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1uluol

ycipk-1uluol
ycipk-1uluol