3 przepisy na pyszną lemoniadę. W skali orzeźwienia to 10/10
W upalne dni nawadnianie jest bardzo ważne! Pij przede wszystkim wodę, ale nie wahaj się przed sięgnięciem także po lemoniadę. W skali orzeźwienia to 10/10! Mamy trzy przepisy i kilka porad, jak przyrządzić ją w sposób idealny.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Kilka ogólnych tipów przydatnych do przyrządzenia lemoniady doskonałej:
Dostosowuj proporcje pod swoje kubki smakowe – wolisz smak bardziej kwaśny – dodaj więcej soku z cytryny, chcesz uzyskać więcej słodyczy – dodaj więcej cukru, wolisz bardziej treściwe lemoniady, zmniejsz ilość wody. Podane przez nas proporcje potraktuj, jako punkt wyjścia.
Do posłodzenia lemoniady użyj syropu cukrowego (możesz go zrobić samodzielnie, rozpuszczając cukier w niewielkiej ilości wody), żeby mieć pewność, że w pijąc lemoniadę, cukier nie będzie wam zgrzytał między zębami.
Upewnij się, że masz lód w zamrażarce. Często okazuje się, że zapomnieliśmy uzupełnić woreczków na lód, a bez tego żadna lemoniada nie będzie smakować tak, jak powinna. Pamiętaj także, by do zrobienia lodu użyć smacznej wody. Jeśli w kranie masz niesmaczną wodę, pachnącą chlorem, wykorzystaj wodę butelkowaną.
Wersja podstawowa – lemoniada cytrynowa
Klasyczna lemoniada składa się z czterech składników: wody, lodu, soku z cytryny i cukru. Proporcje należy dobrać do własnych preferencji. Jeśli chcesz uzyskać bardziej kwaśny smak, dodaj więcej soku z cytryny / mniej wody. Jeśli potrzebujesz więcej słodyczy, dodaj więcej cukru. Radzimy, by cukier przed dodaniem do lemoniady rozpuścić we wrzątku i wystudzić, by uzyskać syrop cukrowy. W zimnej wodzie ciężko będzie pozbyć się kryształków.
Proponowane proporcje na lemoniadę:
· 4 szklanki wody
· 2 szklanki soku z cytryn
Dla dodatkowego orzeźwienia dobrze jest dodać do lemoniady kilka listków mięty. Możesz także eksperymentować z innymi ziołami. Smak lemoniady idealnie podkręci także bazylia i rozmaryn.
Lemoniada arbuzowa
Lemoniada arbuzowa to zupełnie nowy wymiar orzeźwienia i słodyczy. Właściwie wystarczy, że do klasycznej na lemoniady z przepisu powyżej, kawałki arbuza i pozostawisz na ok. pół godziny, by owoce wypuściły swój smak. Najlepiej, jeśli arbuzowe kawałki wcześniej włożysz do zamrażalnika i do lemoniady dodasz takie arbuzowe kostki lodu (lemoniada szybciej się schłodzi). Jednak jest jeszcze inna, nieco bardziej pracochłonna, ale smaczniejsza metoda. Przed dodaniem arbuza do klasycznie przygotowanej lemoniady, warto go zblenodwać (oczywiście bez pestek) i taki arbuzowy sok połączyć z lemoniadą. W tej wersji lemoniady miętę możesz zastąpić bazylią. Arbuzowo-bazyliowy duet jest zaskakująco dopasowany!
Lemoniada truskawkowa
Proporcje:
· 0,5 kg truskawek
· sok z 2 cytryn
· 1 l wody
Z truskawkami do lemoniady możesz postąpić dokładnie tak, jak z arbuzem: albo wcześniej je zamrozić, albo zblendować na sok. Żeby jednak uzyskać lepszy efekt wizualny, radzimy połączyć obie metody i część truskawek zmiksować, a część zamrozić w całości i dodać do lemoniady na samym końcu razem z kawałkami limonki. Czerwono-zielona lemoniada będzie pysznie się prezentować.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
WP Kuchnia na:
Wyłączono komentarze
Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.
Redakcja Wirtualnej Polski