Trwa ładowanie...

Zwyczaje śniadaniowe Polaków. Czyli co jemy na pierwszy posiłek

Z najnowszego badania przeprowadzonego na zlecenie McDonald's wynika, że Polacy najczęściej jedzą śniadania składające się z pieczywa, wędlin i sera. Dla 37 proc. badanych pierwszy posiłek jest najważniejszy.

Zwyczaje śniadaniowe Polaków. Czyli co jemy na pierwszy posiłekŹródło: 123RF
d39w3z3
d39w3z3

Co Polacy najchętniej jedzą na śniadania? Parówki, bułki z twarożkiem, a może owsiankę z owocami? McDonald's postanowiło to sprawdzić i zbadało nasze preferencje. Z badania przeprowadzonego przez firmę Danae wynika, że aż 83 proc. Polaków jada codziennie śniadanie. Z posiłku rezygnujemy najczęściej z powodu braku apetytu (41 proc.) oraz czasu (40 proc.).

Badani stwierdzili, że pierwszy posiłek powinien być przede wszystkim smaczny (27 proc.) i zdrowy (17 proc.). Ponad połowa Polaków jada na śniadanie zimne potrawy. 81 proc. respondentów stawia na słone składniki. Najczęściej konsumujemy pieczywo (83 proc.), potrawy mięsne na zimno np. wędliny (57 proc.), ser (55 proc.) i jajka (53 proc.).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d39w3z3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39w3z3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj