Trwa ładowanie...

Zrób rosół jak Magda Gessler. Ten składnik zamieni zupę w odżywczą bombę

Nie od dziś wiadomo, że rosół to najlepsze domowe lekarstwo na jesienne infekcje. Doskonale rozgrzewa i szybko stawia na nogi. Co więcej, lecznicze działanie rosołu, potwierdzili nawet naukowcy. Aby rosół miał jeszcze większą moc, warto do niego dodać jeden nietypowy składnik, który podpatrzyliśmy u Magdy Gessler. Co słynna restauratorka dodaje do zupy? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Jeden składnik odmieni smak rosołuJeden składnik odmieni smak rosołuŹródło: 123RF
d41ascx
d41ascx

W każdym domu rosół gotuje się nieco inaczej. Istnieją jednak pewne zasady, dzięki którym zupa jest klarowna i esencjonalna. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że rosół nie lubi pośpiechu. Abu do wywaru przeniknęły wszystkie aromaty z mięsa, warzyw i przypraw, rosół powinien się gotować na małym ogniu przez kilka godzin.

Najlepszy rezultat osiągniemy, używając różnych rodzajów mięsa np. wiejskiej kury i kawałka wołowiny (polecamy szponder). Mięso zalewamy zimną wodą, kiedy na powierzchni pojawią się szumowiny, zbieramy je za pomocą łyżki cedzakowej. Po upływie półtorej godziny, do wywaru dodajemy warzywa - marchew, selera, pietruszkę, kawałek pora, opaloną cebulę. Niektórzy dorzucają również kawałek kapusty lub jabłko.

Rosół według Magdy Gessler

A co z przyprawami? Aby wzmocnić smak rosołu, najczęściej używamy ziaren pieprzu, liści laurowych i ziela angielskiego. Sól dodajemy pod koniec gotowania. Magda Gessler dodaje do rosołu jeszcze jeden składnik. Dzięki temu zupa zyskuje nie tylko jeszcze lepszy smak i aromat, ale także nabiera wyjątkowych właściwości zdrowotnych. O jaki produkt chodzi? To goździki. Mimo że kojarzą nam się przede wszystkim z grzanym winem, piernikiem i świątecznymi daniami, warto zaryzykować i dodać je do rosołu. Wystarczy kilka sztuk.

Właściwości goździków

Lecznicze właściwości goździków są znane od wieków. Zawarty w nich eugenol wykazuje silne działanie znieczulające. Dlatego warto sięgać po goździki, by zmniejszyć bóle zębów. Goździki wykorzystywane są również do łagodzenia dolegliwości żołądkowych. Przyprawa przyspiesza procesy trawienne i reguluje pracę całego układu pokarmowego. Dodatkowo goździki obniżają poziom cholesterolu we krwi, wspomagają naturalną odporność, pomagają zwalczyć przeziębienie, ból gardła, ból głowy, udrażniają zatkany nos, a także działają rozgrzewająco. Badania wykazały również, że przyprawa zabija pasożyty jelit, a do tego działa antybakteryjnie i antywirusowo.

Jak wykorzystać mięso i warzywa z rosołu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d41ascx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41ascx
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj