Trwa ładowanie...
d48b9zd

Walentynki

Shutterstock
Źródło: Shutterstock

14 lutego obchodzimy walentynki. Tego dnia wszystkie pary szczególnie chętnie wychodzą na randki, dają sobie prezenty i celebrują swoje szczęście.

Walentynki to święto, które zagościło w Polsce już na dobre. 14 lutego wszyscy zakochani wychodzą na randki, obdarowują się drobnymi prezentami i pokazują swoją miłość. Nawet jeśli nie obchodzimy tego święta, trudno nie zauważyć, że się zbliża. Motyw serca zobaczymy na każdym sklepowym szyldzie, reklamy telewizyjne będą wspominały o miłości, a przed kwiaciarniami ustawią się długie kolejki.

14 lutego tłumy są również w lokalach gastronomicznych. Duża część par chce zjeść walentynkową kolację w restauracjach, dlatego na zarezerwowanie stolika w naszym ulubionym miejscu nie powinniśmy czekać zbyt długo.

Oczywiście święto zakochanych cześć par spędza również w zaciszu domowym. Wtedy możemy ugotować coś razem ze swoją drugą połówką lub przygotować naszej sympatii specjalny poczęstunek. Przepisów na walentynkowe kolacje jest naprawdę wiele.

Walentynki – przepisy kulinarne
Świętowanie walentynek możemy rozpocząć już o poranku. Śniadanie przyniesione do łóżka to z pewnością miła niespodzianka, która ucieszy naszą drugą połówkę. Zapach świeżej i aromatycznej kawy możemy dopełnić wonią ulubionej potrawy naszej sympatii. W tym dniu każde danie może okazać się wyjątkowe, jeśli tylko przygotujemy je samodzielnie.

Na walentynkowe śniadanie możemy przygotować naleśniki. Jeśli chcemy, by miały kształt serca, możemy wcześniej zaopatrzyć się w specjalne formy. Ich dostępność w lutym jest naprawdę duża. Nasze danie możemy udekorować czekoladowym sosem i świeżymi owocami. Jeśli jesteśmy fanami słodkości, możemy również dodać bitej śmietany. Takie śniadanie z pewnością będzie słodkim rozpoczęciem dnia zakochanych.

Foremki w kształcie serca możemy wykorzystać także do upieczenia walentynkowych ciasteczek. Nawet najprostszy wypiek z kruchego ciasta będzie wyjątkowym prezentem, jeśli tylko wykonamy go własnoręcznie. Takie ciasteczka możemy ozdobić czerwonym lub różowym lukrem i podarować naszej drugiej połówce w formie upominku.

Na kolację możemy przyrządzić naszą ulubioną potrawę lub nieco bardziej poeksperymentować w kuchni. W tym dniu najważniejsze jest to, by spędzić go razem, dlatego nawet jeśli nasze danie nie wyjdzie, z pewnością wspólne gotowanie będzie dla nas świetną rozrywką.

d48b9zd
d48b9zd
d48b9zd
Więcej tematów
d48b9zd