Ułatw sobie pracę w kuchni. Wybraliśmy przydatne roboty kuchenne do 400 złotych

Posiadanie w kuchni robota kuchennego oznacza zwiększenie kulinarnych możliwości i więcej czasu na próbowanie nowych przepisów. Kupiony raz, będzie służył ci latami. Za doskonałej jakości zestaw zapłacisz mniej niż 400 zł. Zobacz, które są naszymi faworytami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybierz sprzęt, dzięki któremu zaoszczędzisz wiele czasu
Wybierz sprzęt, dzięki któremu zaoszczędzisz wiele czasu (Adobe Stock)
WP

Dlaczego warto mieć w kuchni robot kuchenny?
W czasach, kiedy staramy się maksymalnie przyśpieszyć każdą wykonywaną przez nas czynność, przyda się każdy sposób, by zminimalizować również czas potrzebny na gotowanie. Chcąc jeść zbalansowane posiłki o każdej porze dnia, do gotowania należy podejść z dużą odwagą i sprytem.

Robot kuchenny nie bez powodu nazywany jest najlepszym przyjacielem domowych kucharzy. Przyśpiesza mieszanie, siekanie, krojenie, ubijanie i miksowanie. Jest jak druga osoba w kuchni, która wykonuje część czynności za nas. Jeśli więc chcesz się nauczyć dobrze gotować i ambitnie podchodzisz do tematu przygotowywania posiłków, robot kuchenny powinien zająć specjalne miejsce na twoim kuchennym blacie.

WP

Już dawno minęły czasy, kiedy roboty były nieestetyczne, wielkie i nieporęczne. Teraz marki przywiązują bardzo dużą uwagę do designu i chcą, by posiadacze ich sprzętu z dumą prezentowali je na zewnątrz półek. Dlatego, na nasze szczęście, jest z czego wybierać. Robot kuchenny może być doskonałym pomocnikiem i jednocześnie designerską ozdobną kuchni.

WP

Cechy dobrego robota kuchennego
Wybór idealnego robota powinien być dokładnie przemyślany. Każdy z nich wykonuje podstawowe czynności, jednak zestawy różnią się od siebie dodatkami, końcówkami oraz liczbą i rodzajem tarcz tnących. Łatwo można się zachłysnąć ogromem gadżetów, które możemy zakupić w zestawach. Jest to droga, która grozi zapchaniem cennej przestrzeni w szafkach dodatkami, których najprawdopodobniej nigdy nie użyjemy. Z rozwagą podchodź więc do kusząco olbrzymich kompletów.

WP

Dobry robot kuchenny powinien mieć dużą misę i dodatkowy kielich koktajlowy (jeśli jest ci potrzebny). Podstawowymi i przydatnymi w kuchni mieszadłami jest to do ubijania, ucierania ciasta oraz zwykłe noże. Zwróć uwagę, aby robot, który wybierzesz, miał regulowane poziomy mocy. Dobrze, by jego najmocniejszy tryb miał dużą moc. Aby sprzęt nie spadł ze stołu, warto zwrócić uwagę na przyssawki pod robotem. Dzięki nim nie wydarzy się nieprzyjemny wypadek.

WP
123RF
Podziel się

Robot kuchenny - do czego go używać?
Jeśli jeszcze nie miałaś przyjemności korzystać w swojej kuchni z robota kuchennego, możesz być zdziwiona, jak wiele potraw z jego pomocą przygotujesz. Domowy chleb, pizza czy ciasta nie będą stanowiły już problemu. Każda potrawa wymagająca dotąd kilku lub kilkunastu minut mieszania, ubijania lub ugniatania, nagle stanie się dziecinnie prosta. Otworzą się przed tobą zupełnie nowe krainy kulinariów, a codzienne gotowanie zostanie realnie skrócone. Smoothie, surówki, zapiekanki, gulasze - ostre noże robota kuchennego nie oprą się warzywom i owocom. Wreszcie będziesz mogła częstować bliskich zupami kremami, domowymi pastami i sosami, na których widok wpadną w zachwyt.

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP