Trwa ładowanie...

Self-love, czyli miłość do siebie. Jak ją celebrować na co dzień?

"Im bardziej jesteśmy świadomi naszych potrzeb, tym lepiej możemy o sobie stanowić i lepiej rozumieć innych" - pisze amerykański psycholog Marshall B. Rosenberg. Czy kochasz siebie? Czy potrafisz siebie kochać? I czy odróżniasz kochanie tego, co robisz, co sobie kupiłaś ostatnio, z kim przeżyłeś cudny wieczór lub wyprawę w ulubione miejsce, od miłości wobec siebie?

Self-love to supermoc, która przemieni naszą niepewność i zwątpienie w dobrą drogę dla siebie i naszych bliskich Self-love to supermoc, która przemieni naszą niepewność i zwątpienie w dobrą drogę dla siebie i naszych bliskich Źródło: 123RF
d434bi3

Self-love - miłość do siebie, polega na docenieniu siebie, pełnej akceptacji i pozwolenie sobie na bycie tym kim naprawdę jesteś. To o wiele więcej niż dobre samopoczucie. To głęboka samoakceptacja i ogromne poczucie własnej wartości.

Dlaczego to jest teraz tak ważne?

Żyjemy w świecie, w którym zachodzą się radykalne zmiany - w polityce, technologii, otaczającym nas środowisku. Stąpamy więc po niepewnym gruncie, często nie widząc jasnej przyszłości. W rezultacie nierzadko doświadczamy zwątpienia, wiary w naszą wolną wolę i poczucie własnej wartości.

Miniony czas ostatnich kilkunastu miesięcy skonfrontował każdego z nas w indywidualny sposób. Na co dzień, w mniejszym lub większym stopniu doświadczyliśmy niepewności, braku stałości, ciągłej i nieprzewidywalnej zmiany, różnych odczuć i emocji.

Owoce, które pomagają schudnąć

Self-love to supermoc, która przemieni naszą niepewność i zwątpienie w dobrą drogę dla siebie i naszych bliskich. Pozwoli nam zadbać o higienę psychiczną i komfort własnego życia tu i teraz.

d434bi3

To idea, która pozwala nam celebrować miłość pod każdą postacią każdego dnia. To miłość, którą dajemy sobie.

Jak celebrować self-love na co dzień?

Można ją realizować na różne sposoby i na różnych polach, dając sobie to, czego najbardziej potrzebujemy.

Możemy zacząć od tego, że damy sobie czas na relaks, odpoczynek, oswajanie się ze zmianami i akceptację wszystkiego, co jej potrzebuje.

Możemy zacząć być dla siebie cierpliwi i wyrozumiali, bo uczymy się na nowo siebie kochać i akceptować.

d434bi3

Możemy bardziej troszczyć się o siebie, bo ta troska to podstawa dobrej relacji ze sobą i światem.

Możemy zaspokajać własne potrzeby w dziedzinach, które do tej pory pomijaliśmy lub ograniczaliśmy. Mogą to być zakupy, wyjazd do miejsca, o którym marzyliśmy, kolacja w dobrej restauracji, koncert.

Jeżeli ważnym elementem życia dla nas jest jedzenie, możemy doskonale uczyć się dbania o siebie, rozpieszczając się kulinarnie i dostarczając sobie wyjątkowych doznań smakowych.

W zależności od indywidualnych preferencji i możliwości może to być wyjazd do renomowanej restauracji w Europie, podróż na sushi do Japonii, uczestnictwo w wyjątkowej degustacji wina, wyprawa szlakiem cenionych winnic. Albo gotowanie pod bieszczadzkim niebem, degustacja regionalnych potraw na podlaskiej wsi czy uczestnictwo w warsztatach kulinarnych z wypiekania chleba.

d434bi3

Zdefiniowanie własnych potrzeb i świadoma ich realizacja to podstawa zdrowej miłości do siebie i świata.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d434bi3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d434bi3
Więcej tematów