Trwa ładowanie...
dmw0s42

Nowy sposób na migreny? Znana przyprawa może leczyć

Na migrenę cierpi prawie jedna piąta Polek i Polaków. Wielu z nich nie pomagają leki ani zmiana trybu życia. Według dietetyków to właśnie kurkuma może im pomóc. Czy niepozorna przyprawa wyleczy ból głowy?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy kurkuma jest nowym lekarstwem na migrenę?
Czy kurkuma jest nowym lekarstwem na migrenę? (Pixabay.com)
dmw0s42

Indyjska przyprawa o charakterystycznym żółtym kolorze jest od dawna wykorzystywana w kuchni i kosmetologii. Według dietetyczki Vanessy Risetto, ze względu na właściwości przeciwzapalne kurkuma może leczyć silne bóle głowy. Zawarte w niej silne antyoksydanty mają nie tylko uśmierzać ból, ale też zapobiegać jego nawrotom. Risetto zaleca regularne zażywanie od 400 do 600 miligramów lub trzech łyżeczek przyprawy.

Nie wszyscy są przekonani do tej metody. Badacze nie są zgodni co do skuteczności działania kurkumy. Według naukowców z University of Minnesota wartości odżywcze w niej zawarte nie są łatwo przyswajalne przez nasz organizm i nie mogą tak efektywnie leczyć migreny. Do rozstrzygnięcia tego sporu potrzeba większych badań.

Kurkuma stała się popularna dzięki modzie na „złote mleko” – ajurwedyjską mieszankę przypraw, niedawny hit Instagrama. Może na stałe trafi do naszej diety?

dmw0s42

Podziel się opinią

Share
dmw0s42
dmw0s42
Więcej tematów