ycipk-3r8s8e

Niezawodna sokowirówka. Przegląd solidnych modeli w dobrych cenach

Już niebawem na straganach zaczną pojawiać się piękne, sezonowe owoce, z których możemy przyrządzić zdrowe i pyszne soki. Przygotowaliśmy przegląd solidnych i atrakcyjnych cenowo sokowirówek i wyciskarek. Zobaczcie, co udało nam się wyszukać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Świeży, samodzielnie przyrządzony sok to samo zdrowie
Świeży, samodzielnie przyrządzony sok to samo zdrowie (Fotolia, Fot: Piotr Adamowicz)
ycipk-3r8s8e

Optymalne parametry – najlepsze sokowirówki

Idealna sokowirówka powinna mieć wysoką moc, żebyśmy nie zniszczyli jej twardymi owocami i warzywami. Truskawki lub miękkie jabłka przerobimy nawet małą sokowirówką za mniej niż 100 zł. Co ciekawe, mocniejsze urządzenie, w którym swobodnie przyrządzimy sok z dużych kawałków twardych warzyw, wcale nie jest dużo droższe. W cenie do 150 zł znajdziemy całkiem niezłe modele z przydatnymi akcesoriami.

W atrakcyjnej cenie kupimy urządzenie o mocy nawet do 1500W.

ycipk-3r8s8e

Wyciskarka wolnoobrotowa czy sokowirówka?

Wolniejsze obroty urządzenia mają wpływ na jakość soku. Im są wolniejsze, tym delikatniej uwalniany jest sok. Korzysta na tym wartość odżywcza przyrządzonego napoju.

Shutterstock.com
Podziel się
ycipk-3r8s8e

Sokowirówki, do których wrzucisz całe owoce i warzywa

Jednym z najchętniej wybieranych modeli sokowirówek są te, do których można wrzucać duże kawałki owoców i warzyw. Jeśli otwór, do którego wkładamy owoce jest za mały, przygotowanie soku zajmuje dużo czasu i cała przyjemność z wypicia własnoręcznie przygotowanego soku jest mniejsza. Długotrwałe przygotowywanie i obieranie owoców potrafi popsuć tę przyjemność. Nowoczesne sokowirówki są wyposażone w podajnik o szerokości nawet do 8 cm. Wycisną sok, a wszystkie pozostałości i twarde części zostaną usunięte do specjalnego zbiorniczka.

Shutterstock.com
Podziel się

Najlepsze sokowirówki, które umilą dietę i przygotują soki na cały rok

Mocne, trwałe i funkcjonalne sokowirówki są obecnie wyposażone w dużo ciekawych programów i dodatkowych opcji. Ich precyzyjne działanie pozwoli wycisnąć z warzyw i owoców ostatnią kroplę soku. Zdrowe soki jednodniowe to fantastyczna sprawa. Łatwo je przyrządzić za pomocą funkcjonalnych małych blenderów lub sokowirówek.

ycipk-3r8s8e

Konkretne soki np. z malin, które smakują i chronią odporność całej rodziny cały rok, wymagają bardziej zaawansowanego sprzętu. Różnica w cenie pomiędzy najtańszymi i najdroższymi wyciskarkami wynosi ponad tysiąc złotych. Zaawansowane modele wyciskają nawet do 90 proc. soku z miękkich warzyw i twardych owoców, łącznie z tymi o dużej zawartości skrobi, czyli np., mango i bananów.

Świeży sok owocowy Shutterstock.com
Podziel się
ycipk-3r8s8e
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3r8s8e

ycipk-3r8s8e
ycipk-3r8s8e