Trwa ładowanie...

Niezawodna sokowirówka. Przegląd solidnych modeli w dobrych cenach

Już niebawem na straganach zaczną pojawiać się piękne, sezonowe owoce, z których możemy przyrządzić zdrowe i pyszne soki. Przygotowaliśmy przegląd solidnych i atrakcyjnych cenowo sokowirówek i wyciskarek. Zobaczcie, co udało nam się wyszukać.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Niezawodna sokowirówka. Przegląd solidnych modeli w dobrych cenachŹródło: Fotolia, fot: Piotr Adamowicz
d1n8aph
d1n8aph

Optymalne parametry – najlepsze sokowirówki

Idealna sokowirówka powinna mieć wysoką moc, żebyśmy nie zniszczyli jej twardymi owocami i warzywami. Truskawki lub miękkie jabłka przerobimy nawet małą sokowirówką za mniej niż 100 zł. Co ciekawe, mocniejsze urządzenie, w którym swobodnie przyrządzimy sok z dużych kawałków twardych warzyw, wcale nie jest dużo droższe. W cenie do 150 zł znajdziemy całkiem niezłe modele z przydatnymi akcesoriami.

W atrakcyjnej cenie kupimy urządzenie o mocy nawet do 1500W.

Wyciskarka wolnoobrotowa czy sokowirówka?

Wolniejsze obroty urządzenia mają wpływ na jakość soku. Im są wolniejsze, tym delikatniej uwalniany jest sok. Korzysta na tym wartość odżywcza przyrządzonego napoju.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Sokowirówki, do których wrzucisz całe owoce i warzywa

Jednym z najchętniej wybieranych modeli sokowirówek są te, do których można wrzucać duże kawałki owoców i warzyw. Jeśli otwór, do którego wkładamy owoce jest za mały, przygotowanie soku zajmuje dużo czasu i cała przyjemność z wypicia własnoręcznie przygotowanego soku jest mniejsza. Długotrwałe przygotowywanie i obieranie owoców potrafi popsuć tę przyjemność. Nowoczesne sokowirówki są wyposażone w podajnik o szerokości nawet do 8 cm. Wycisną sok, a wszystkie pozostałości i twarde części zostaną usunięte do specjalnego zbiorniczka.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: shuterstock.com

Najlepsze sokowirówki, które umilą dietę i przygotują soki na cały rok

Mocne, trwałe i funkcjonalne sokowirówki są obecnie wyposażone w dużo ciekawych programów i dodatkowych opcji. Ich precyzyjne działanie pozwoli wycisnąć z warzyw i owoców ostatnią kroplę soku. Zdrowe soki jednodniowe to fantastyczna sprawa. Łatwo je przyrządzić za pomocą funkcjonalnych małych blenderów lub sokowirówek.

Konkretne soki np. z malin, które smakują i chronią odporność całej rodziny cały rok, wymagają bardziej zaawansowanego sprzętu. Różnica w cenie pomiędzy najtańszymi i najdroższymi wyciskarkami wynosi ponad tysiąc złotych. Zaawansowane modele wyciskają nawet do 90 proc. soku z miękkich warzyw i twardych owoców, łącznie z tymi o dużej zawartości skrobi, czyli np., mango i bananów.

Świeży sok owocowy Shutterstock.com
Świeży sok owocowy Źródło: Shutterstock.com
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1n8aph
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n8aph
Więcej tematów