ycipk-dtwalk

Świeża kurkuma w sklepach. Ma niezwykłe właściwości zdrowotne

Kurkuma jest przyprawą od tysiącleci stosowaną w Indiach. Jest bardzo charakterystyczna, ale poza swoim zastosowaniem kulinarnym, cechują ją także właściwości lecznicze. Teraz możemy ją dostać świeżą w polskich sklepach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zawarte w kurkumie kurkuminoidy wpływają na pracę systemu immunologicznego
Zawarte w kurkumie kurkuminoidy wpływają na pracę systemu immunologicznego (123RF)
ycipk-dtwalk

Kurkuma nadaje potrawom niezwykły, oryginalny smak. Jest to przyprawa bardzo intensywna, którą należy stosować z rozmysłem. Jednak jej największą zaletą jest to, że bardzo pozytywnie wpływa na nasz organizm.

Zawarte w kurkumie kurkuminoidy wpływają na pracę systemu immunologicznego. Przede wszystkim zapobiegają zachorowaniu na nowotwory. Ponadto, regulują procesy przemiany materii oraz zapobiegają wzdęciom. Do tego kurkuma charakteryzuje się silnymi właściwościami przeciwzapalnymi. Wspomaga również funkcjonowanie wątroby, a także oddziałuje na układ krwionośny oraz neurologiczny.

ycipk-dtwalk

Przygotowując danie z kurkumą, warto pamiętać o tym, aby dodać do niej pieprz lub paprykę. Dzięki temu jej wchłanianie zwiększa się 2000 razy. A z kurkumą można przygotować właściwie wszystko - od napojów przez obiady, aż po maseczki na twarz. Ze względu na jej intensywny smak nie powinno dodawać się jej zbyt wiele.

Choć najczęściej wykorzystuje się kurkumę w zmielonej postaci, sieć sklepów Lidl ma w ofercie sprzedaży świeże korzenie kurkumy. Możemy je zmielić sami w domu, a 100 g w promocji kosztuje zaledwie 3,99 zł.

ycipk-dtwalk

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kuchnia
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-dtwalk

ycipk-dtwalk
ycipk-dtwalk