Trwa ładowanie...
olej lniany
07-08-2018 13:47

Olej lniany. Złoty skarb dla twojego zdrowia

Poprawienie zdolności koncentracji, wzmocnienie wydolności i wytrzymałości, wspomaganie procesów trawienia, nawilżanie skóry i poprawa kondycji włosów. To tylko niektóre korzyści, jakie niesie za sobą regularne spożywanie oleju lnianego. Ten bogaty w kwasy omega-3 olej naturalnego pochodzenia ponownie wraca do łask - nic dziwnego, zawarte w nim składniki odżywcze skutecznie wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu!

Olej lniany. Złoty skarb dla twojego zdrowiaŹródło: 123RF
d3lpsk4
d3lpsk4

Jeszcze do niedawna tłuszcz był uważany za niechciany element diety. Dziś wraca się do podziału na konieczne w naszym menu grupy pokarmów z zawartością tłuszczu i na te, których powinniśmy unikać. Pierwsze to tak zwane niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), których organizm bezwarunkowo potrzebuje, ale nie jest zdolny do ich samodzielnego wytworzenia. W związku z tym powinny być dostarczane wraz z pożywieniem. Należą do nich wielonienasycone kwasy tłuszczowe o pochodzeniu roślinnym lub rybim.

Tłuszcze dostarczają energii i chronią przed utratą ciepła. Osłaniają narządy wewnętrzne i rozpuszczają nierozpuszczalne w wodzie związki (np. niektóre witaminy). Jednak aby ich nadmiar nie doprowadził do problemów zdrowotnych, trzeba utrzymać je w granicach norm i bazować na "dobrych" lipidach - kwasach tłuszczowych omega-3 i omega-6, które znajdziemy, m.in. w oleju lnianym - LenVitol.

Aby dostarczyć organizmowi optymalną ilość kwasów omega-3, należy sięgać po tłuste ryby, owoce morza, orzechy włoskie i oleje roślinne - przede wszystkim olej lniany. Na szczególną uwagę zasługuje olej lniany LenVitol, który jest pozyskiwany tradycyjną metodą tłoczenia na zimno z wysoko oleinowej odmiany siemienia lnianego. Warto też wspomnieć, że olej lniany LenVitol zawiera 5 razy więcej omega-3 niż olej rzepakowy i aż 50 razy więcej omega-3 niż oliwa z oliwek!

Podstawą zapewnienia cennych wartości oleju lnianego jest niska temperatura i odpowiednie przechowywanie. Olej lniany LenVitol wymaga przetrzymywania w lodówce bez dostępu do światła i powietrza (w szczelnie zakręconej butelce) - wysoka temperatura niekorzystnie wpływa na przemiany kwasów tłuszczowych, gdyż wzmaga ich utlenianie. Ten wymóg potwierdza jego wysokie standardy i bioaktywne właściwości. Olej lniany LenVitol należy do grupy olejów roślinnych naturalnego pochodzenia, tłoczonych na zimno. Olej ten wytwarzany jest w drodze procesów mechanicznych, takich jak tłoczenie bez udziału zwiększonej temperatury. Jest to najstarsza, ekologiczna metoda pozyskiwania tłuszczów z roślin oleistych. Szczególna wartość oleju wynika z bogactwa kwasów tłuszczowych jedno- i wielonienasyconych zawartych w jego składzie. Jest on także bogaty w witaminę E, która wykazuje wielokierunkowe oddziaływanie zdrowotne. O wysokim standardzie oleju lnianego LenVitol świadczy także zaciemniona butelka, która nie pozwala na utlenianie cennych składników odżywczych, a nowa technologia tłoczenia oleju na zimno pozwala na otrzymywanie produktu, który zachowuje swoje cenne właściwości nawet przez 4 miesiące. Olej lniany LenVitol zawiera 5 razy więcej omega-3 niż olej rzepakowy i aż 50 razy więcej omega-3 niż oliwa z oliwek!

d3lpsk4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lpsk4
Więcej tematów