Katarzyna Skrzynecka przestrzega. Ten błąd może zrujnować zdrowie
Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że regularne picie wody to podstawa zdrowego funkcjonowania naszego organizmu. Niestety wiele osób o tym zapomina, szczególnie jesienią i zimą. Problem z regularnym nawadnianiem ma również Katarzyna Skrzynecka. Gwiazda podzieliła się tym ostatnio ze swoimi obserwatorami na Instagramie.
Katarzyna Skrzynecka chętnie pokazuje swoją pracę i życie osobiste w mediach społecznościowych. Tym razem opublikowała na swoim profilu na Instagramie wpis dotyczący zdrowych nawyków żywieniowych. Okazuje się, że gwiazda boryka się z problemem, który dotyka wielu osób. O co chodzi?
Katarzyna Skrzynecka o zdrowym stylu życia
- W dzisiejszych czasach tak modne bywa hasło "zdrowy styl życia". Lecz, czy zawsze mamy szansę faktycznie tę zasadę spełniać? - zastanawia się Katarzyna Skrzynecka. - W moim zawodzie każdy dzień wygląda inaczej. Często jestem w trasie między spektaklami, mam dni nagraniowe od rana do wieczora na planie filmowym lub w studio programu... Przy tak nieregularnym trybie życia trudno jest dbać o stabilny system wypoczynku czy odżywiania. Moim największym zaniedbaniem bywa na przykład zapominanie o tym, by pić w ciągu dnia wystarczającą ilość wody. Czasami dopiero wieczorem przypominam sobie, że od rana pozostałam jedynie na jednym kubeczku kawy z mlekiem - dodaje.
Aktorka i jurorka programu "Twoja Twarz brzmi znajomo" przekonuje, że warto zmobilizować się, by zadbać o siebie. - Małymi krokami lub radykalnie zmieniać nawyki na zdrowsze - pisze na swoim profilu na Instagramie. Trzymamy kciuki, by się udało.
Owoce, które pomagają schudnąć
Skutki odwodnienia organizmu
Odwodnienie zaczyna się od pragnienia i suchości w ustach. Jeśli zaczynamy je odczuwać, powinniśmy jak najszybciej sięgnąć po szklankę wody, najlepiej mineralnej, niegazowanej. Sprawdzą się również herbatki owocowe i ziołowe.
Kolejnym objawem jest senność i zmęczenie. Ta oznaka nie sugeruje jednoznacznie nadmiernej utraty wody, dlatego łatwo ją zbagatelizować. Tak samo dzieje się w przypadku pojawienia się bólu głowy, problemów z koncentracją i rozdrażnienia.
Bardzo ważnym wykładnikiem odwodnienia jest zmiana w ilości i kolorze oddawanego moczu. Zazwyczaj staje się go zdecydowanie mniej i jest znacznie ciemniejszy. Dzieje się tak dlatego, że organizm chce maksymalnie ograniczyć utratę wody, dlatego nerki kondensują mocz.
Przy większym odwodnieniu wśród dolegliwości pojawia się przyspieszona akcja serca, utrata elastyczności skóry, spękane usta, mniejsza potliwość oraz gorączka.
Długotrwały stan odwodnienia jest niebezpieczny. Może prowadzić do ostrych zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu, spadku ciśnienia tętniczego krwi, zaburzeń mówienia, czy omamów wzrokowych. Taki stan wymaga interwencji lekarza.
Trwa ładowanie wpisu: instagram