Trwa ładowanie...
14-04-2016 14:00

Katalog przypraw

Nawet najprostsze do przyrządzenia dania nie smakowałby tak samo, gdyby nie dodano do nich różnych przypraw. Te aromatyczne dodatki od wieków urozmaicają wszelkie kulinarne specjały i gwarantują naszym zmysłom prawdziwą ucztę. Z pewnością warto wiedzieć, do których konkretnie potraw najlepiej użyć danych przypraw, tak by w pełni wykorzystać ich możliwości. Oprócz tego dobrze jest także zdawać sobie sprawę z leczniczych właściwości poszczególnych ziół. W wielu przypadkach stanowią one bowiem niezwykle cenne i naturalne środki zapobiegające różnym schorzeniom.

Katalog przyprawŹródło: archiwum, fot: archiwum
d3vsu6y
d3vsu6y

Przyprawy stosowane są przez ludzi od najdawniejszych czasów. Już prastare cywilizacje korzystały z dobrodziejstw natury i przy pomocy różnych ziół, nasion lub owoców doprawiały prymitywne dania, leczyły rozmaite dolegliwości oraz barwiły tkaniny. Przyprawom niejednokrotnie przypisywano też znaczenie symboliczne, a nawet magiczne. W późniejszym czasie niektóre dodatki kulinarne (szczególnie te egzotyczne) traktowano jako jeden ze środków płatniczych. Ich ceny nierzadko osiągały niewyobrażalnie wysokie wartości. Dziś przyprawy spotkać można w każdym polskim domu oraz sklepie. Bez nich żadna potrawa nie zyskałaby swojego unikatowego charakteru. Obecnie przyprawy nadal stosuje się do leczenia w domowych warunkach różnych chorób i schorzeń.

Przyprawy najczęściej wytwarza się z liści, korzeni oraz owoców poszczególnych gatunków roślin. Istnieją również specjalne mieszanki oraz sosy, które powstają na bazie naturalnie uzyskanych dodatków kulinarnych. Poniżej znajdziesz szeroką bazę popularnych w Polsce przypraw. Już teraz sprawdź, jakie są ich zastosowania oraz właściwości.

d3vsu6y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vsu6y
Więcej tematów