Trwa ładowanie...
pstrąg
07-11-2018 11:59

Jedz pstrąga na zdrowie!

Pstrąg w tradycyjnej kuchni staropolskiej zajmował szczególne miejsce. Dzisiaj także powinien pojawiać się na naszych stołach. To wyjątkowo smaczna ryba, a warto wiedzieć, że lista jej właściwości odżywczych i dobroczynnego wpływu na organizm jest naprawdę długa. Jedz pstrąga na zdrowie!

Jedz pstrąga na zdrowie!Źródło: Materiały prasowe
d4fudwc
d4fudwc

Pstrąg w cotygodniowym menu

Przyjmuje się, że ryby powinno się jeść co najmniej 3 razy w tygodniu, by zachować zdrowie i odpowiednią sylwetkę. Postaraj się, by choć raz w tygodniu był to pstrąg. A najlepiej jeszcze częściej! Dlaczego?
Pstrąg ma smaczne, nieco kruche oraz bardzo chude mięso. To wystarczy, by przekonać do niego największych niejadków. Ze względu na małą zawartość tłuszczu jest idealny dla osób, które próbują utrzymać linię lub schudnąć. Wędzony, gotowany czy pieczony nie dostarcza zbyt wielu kalorii, ale przy tym obfituje w składniki odżywcze. Jest to bardzo dobrze przyswajalne źródło białka. Dodatkowo uzupełnia niedobory organizmu na fosfor, selen, wapń, magnez, żelazo i potas. Zawiera także bardzo wiele witamin z grupy B i umiarkowanie dużo witaminy A, E i D.

Dla kogo pstrąg?

Na tę rybę powinny zwracać uwagę przede wszystkim osoby, które mają problemy z układem krążenia. Jest to jedyny słodkowodny gatunek, który dostarcza takiej ilości kwasów Omega-3, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania pracy serca. Nie jest tłusta i nie podnosi poziomu cholesterolu, jest więc idealna dla sercowców. Dwie porcje pstrąga zapewniają tygodniowe zapotrzebowanie na kwasy EPA i DHA.

Dobrze sprawdza się także wtedy, gdy musisz uzupełnić niedobory witamin z grupy B. Ale w zasadzie jest to ryba idealna dla wszystkich! Smakuje tym, którzy wolą gotowane, i tym, którzy wolą pieczone. Ze względu na to, że hodowle są maksymalnie zbliżone do natury i nie są szkodliwe dla środowiska, są idealne dla miłośników ekologii. Pstrągi są świetne dla odchudzających się i dla tych, którzy chcą się odżywiać zdrowo, zarówno dla niepotrafiących gotować, jak i tych, którzy z zapałem tworzą najbardziej skomplikowane rybne dania. Świeże i zdrowe idealnie sprawdzają się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Zdrowy pstrąg

Pstrąg to bardzo popularna ryba w Polsce. Od wieków zasiedlał nasze potoki i rzeki. W naturze występuje tylko tam, gdzie woda jest najczystsza. Od XIX wieku także jest to w naszym kraju ryba stawowa, a tradycja jej hodowli w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych jest naprawdę długa i mocno zakorzeniona.

d4fudwc

Dlatego uważa się pstrągi za jedne z najzdrowszych ryb w Polsce. Hoduje się je głównie w małych rodzinnych gospodarstwach. Są one najczęściej zrzeszone w stowarzyszeniach, które kontrolują warunki hodowli. Dlatego pstrągi nie są karmione składnikami przyspieszającymi wzrost. Rozwijają się powoli, w swoim rytmie, więc ich mięso jest wyjątkowe, ma odpowiednią strukturę i smak. Hodowcy dbają także o to, by pstrągi miały odpowiednie warunki. Pstrągi są bardzo wymagające i wysoko stawiają poprzeczkę w tym zakresie – ich hodowla wymaga bardzo czystej i wartko płynącej wody bogatej w tlen. Dlatego też hodowle zlokalizowane są najczęściej przy naturalnych, czystych i wartkich potokach lub rzekach.

Możesz mieć pewność, że razem z pstrągiem nie zjesz szkodliwej chemii. Delikatne, chude mięso pstrągów można swobodnie podawać dzieciom, tym samym budując im zdrowe nawyki żywieniowe. Masz mnóstwo powodów, dla których pstrąg powinien zleźć się w twoim menu nie tylko od święta.
Więcej na temat pstrąga na http://naszpstrag.pl/

d4fudwc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fudwc
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj