Trwa ładowanie...

Domowy saturator to prawdziwy hit! Dlaczego warto go mieć?

Saturatory powracają do łask! Zrobienie gazowanej wody lub smakowego napoju jeszcze nigdy nie było tak proste. To ekonomiczny i ekologiczny sposób na dodanie smaku i orzeźwienia w każdym momencie. Jak wybrać odpowiedni model? Dlaczego warto mieć takie urządzenie? Ile można na nim zaoszczędzić?

Płatna współpraca z Media Expert
Woda gazowana daje mocne orzeźwienieWoda gazowana daje mocne orzeźwienieŹródło: Pixabay
d2q4m7w
d2q4m7w

Saturator to proste w obsłudze urządzenie, które pozwala zmienić zwykłą kranówkę w orzeźwiającą wodę gazowaną. W rzeczywistości nie jest to nowy wynalazek. W latach 70 i 80 w Polsce popularne były syfony i wózki na kółkach, dzięki którym można było napić się wody gazowanej. Bardzo często dodawano do niej syrop malinowy. Dziś saturatory wracają do łask, a możemy cieszyć się smakiem orzeźwiających napojów w domowym zaciszu.

Intuicyjna obsługa

Saturator to sprzęt, który łączy w sobie prostotę, funkcjonalność – jest wygodny i łatwy w obsłudze. Mając go możemy przygotowywać własne napoje. Wystarczy napełnić butelkę wodą z kranu i zamontować w urządzeniu. W mgnieniu oka zostaje ona nasycona bąbelkami. Mechanizm działania saturatora jest dziecinnie prosty. Przykładowo, saturator SodaStream wyposażony jest w system Quick Connect, który ułatwia montaż butli z gazem. Zamiast męczyć się z wkręcaniem, jednym ruchem dźwigni umieszczamy cylinder z CO2 w urządzeniu.

Własne oranżady

Większość osób lubi słodkie napoje gazowane, takie jak cola czy oranżada. Niestety ceny napojów w sklepach potrafią przyprawić do zawrót głowy. Niekiedy za butelkę 1 L picia trzeba zapłacić aż 12 zł. Na szczęście mając domowy saturator możemy sami robić napoje smakowe. Wystarczy dolać do wody odrobinę ulubionego syropu, np. pomarańczowego, malinowego lub jeden z autorskich syropów SodaStream – Pepsi, Mirinda czy 7Up o pojemności 500 ml. Dzięki nim można przygotować do 9l orzeźwiającego napoju o wybranym smaku. Nie trzeba zatem dźwigać ciężkich zgrzewek ze sklepu – oszczędzamy sporo energii i pieniędzy.

Duża oszczędność

Posiadanie własnego saturatora to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Głównym elementem są naboje, które umożliwiają nasycenie wody dwutlenkiem węgla. Każdy z nich ma jednak określoną pojemność. Jeżeli nabój się wyczerpie, możemy kupić nowy za ok. 120 zł. Innym rozwiązaniem jest uzupełnienie pustych cylindrów gazem, co pozwala oszczędzić pieniądze, a przy okazji zmniejsza ilość wytwarzanych odpadów. Jak to zrobić? Wystarczy udać się do punktu stacjonarnego Sodastream lub wysłać nabój kurierem. Po dłuższym czasie okazuje się, że koszt zakupu saturatora się zwraca.

W duchu ekologii

Saturator to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają na względzie ochronę planety. Dzięki niemu możemy zrezygnować z kupowania plastikowych butelek i przestawić się na picie wody kranowej, która jest uzdatniona do picia. W zestawie zazwyczaj znajdują się szklane butelki wielorazowego użytku. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w pracy, podróży czy na treningu, zawsze możemy mieć przy sobie butelkę z wodą. Zbiornik jest wyjątkowo wytrzymały, a napoje mogą być przechowywane przez dłuższy czas. Jeszcze jednym atutem saturatora, o czym warto wspomnieć, jest jego efektowny design. Minimalistyczna obudowa idealnie wpasuje się w wygląd nowoczesnej kuchni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Płatna współpraca z Media Expert
d2q4m7w

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q4m7w
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj