Czysta woda w twoim domu. Poręczne dzbanki i butelki filtrujące
Coraz częściej zwracamy uwagę na to, jaką wodę pijemy. Staramy się kupować wodę butelkowaną i unikamy spożywania tej z kranu, jednak czasem jest to niewygodne, a nawet mało opłacalne. Dlatego dobrym wyborem będą dzbanki i butelki filtrujące.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Dzbanki filtrujące – idealne dla całej rodziny
Dzbanki filtrujące służą usunięciu zanieczyszczeń z wody przepływającej przez rury wodociągowe. Dzięki nim przestaje mieć ona posmak chloru, poprawiają się jej walory zapachowe oraz kolor. Dzbanek składa się z korpusu, w którym znajduje się pojemnik na wodę niefiltrowaną wraz z filtrem oraz pojemnik na wodę przefiltrowaną. Nierzadko na pokrywie umieszczona jest lampka LED albo wskaźnik, które informują o zużyciu wkładu filtrującego i konieczności jego wymiany.
Działanie dzbanków filtrujących jest proste, ale trwa jakiś czas. Zanim pojemnik na czystą wodę wypełni się do końca, trzeba nieco odczekać. Przefiltrowanie 1,5 l wody zazwyczaj trwa nie więcej niż 10 minut.
Koszty eksploatacji dzbanka filtrującego nie są małe, gdyż zawsze konieczny jest zakup dodatkowych filtrów, które zwykle powinno się wymieniać co miesiąc (wskaźnik najlepiej o tym informuje). Filtry nie kosztują zbyt dużo, niemniej zawsze trzeba mieć na uwadze to, że powinny pochodzić z tej samej linii i od tego samego producenta co dzbanek. Bardzo rzadko zdarza się, że pasują wkłady od innego producenta. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zakup dzbanka z zapasem filtrów, co pozwoli nieco zaoszczędzić.
Butelki filtrujące – dla aktywnych
Butelka filtrująca działa w podobny sposób co dzbanek, ale jest bardziej poręczna i można zabierać ją niemalże wszędzie. Taka butelka filtruje praktycznie natychmiastowo, a więc w trakcie picia. Dzięki niej woda przestaje być twarda, poprawia się jej smak oraz kolor.
Butelki filtrujące mogą być świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą kupować zapasów butelkowanej wody mineralnej i w dłuższej perspektywie pragną zaoszczędzić. Gadżet ten kosztuje zazwyczaj mniej niż 100 zł, podobnie jak filtry, których cena waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych (zwykle 30 zł). Filtry powinno wymieniać się średnio co 2-4 miesiące lub po przepuszczeniu od 150 l do 400 l wody.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.