Trwa ładowanie...

Co oznacza biały nalot na ogórkach kiszonych? Lepiej to wiedzieć

Biały nalot na ogórkach kiszonych pojawia się dość często. Część osób wyrzuca wtedy przetwory, myśląc, że nie są dobre do spożycia. A to błąd. Co oznacza biały nalot na ogórkach kiszonych?

Biały nalot na ogórkach kiszonych. Dowiedz się, co oznaczaBiały nalot na ogórkach kiszonych. Dowiedz się, co oznaczaŹródło: 123RF
d47p1ze
d47p1ze

Ogórki kiszone cieszą się w Polsce dużą popularnością. Są pyszne i zdrowe. Szczególnie jesienią warto je jeść. A także przygotować zapas na nadchodzącą zimę. To już ostatni dzwonek.

Ogórki kiszone – właściwości

"Kiszone" są bardzo wartościową przekąską. Warto włączyć je do swojej diety i jeść tak często, jak tylko mamy na nie ochotę. Zawierają błonnik, który dobrze działa na metabolizm, zapobiega zaparciom, cukrzycy i nadwadze. Wspiera także układ krążenia. Niewiele osób wie, że ogórki kiszone pozytywnie wpływają na nasz układ nerwowy. Zawierają bowiem hormon szczęścia – to niedawno odkryli amerykańscy naukowcy.

Ogórki kiszone są lekkostrawne i niskokaloryczne, ponieważ w wyniku fermentacji tracą bardzo dużo cukru, przekształcanego m.in. w kwas mlekowy. Ich systematyczne spożywanie obniża ryzyko zachorowania na raka żołądka, dwunastnicy czy jelita grubego

Kiszone ogórki dostarczają bardzo dużej dawki witaminy C. Ta wspiera organizm w walce z wirusami i bakteriami i wykazuje właściwości przeciwutleniające, neutralizując szkodliwe działanie wolnych rodników. Dostarczają też sporo witamin z grupy B (poprawiają kondycję skóry, włosów czy paznokci) oraz acetylocholiny, która reguluje ciśnienie krwi.

d47p1ze

Ogórki kiszone – biały nalot

Ogórki kiszone często pokryte są białym nalotem. Pojawia się on także w słoiku czy plastikowym opakowaniu. Wiele osób wyrzuca wtedy przekąskę, myśląc, że się zepsuła i nie można jej zjeść. To błąd! Ogórki kiszone z białym nalotem są jak najbardziej do spożycia. Biały nalot to nic innego jak bakterie kwasu mlekowego. Te są probiotykiem, który poprawia trawienie, pracę jelit, uszczelnia błonę śluzową jelit. Co ważne szczególnie jesienią: wzmacnia odporność. Uwaga! Nie trzeba płukać ogórków kiszonych z białego nalotu.

Ogórki kiszone – kiedy wyrzucić?

Ogórki kiszone trzeba wyrzucić, jeśli są miękkie, mają dziwny smak i nieprzyjemny zapach. Jeśli na powierzchni zalewy z ogórków kiszonych pojawiła się pleśń – nie jedzmy ich.

Do złudzenia przypomina pietruszkę. Pasternak wraca do łask

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d47p1ze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47p1ze
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj