Trwa ładowanie...

Sentymentalny wtorek: galaretki, które wyglądały jak owoce

Pomarańczowa, czerwona, zielona a może żółta? Którą lubiliście najbardziej i w jakiej kolejności zjadaliście te słodkie galaretki? Każdy miał inną technikę pochłaniania tych kultowych słodyczy, które do dziś można znaleźć w sklepach.

Sentymentalny wtorek: galaretki, które wyglądały jak owoceŹródło: Pixabay.com
d39w3z3
d39w3z3

Gdy w sklepach nie było zbyt dużego wyboru, nikt nie zwracał nadmiernej uwagi na skład tych produktów, które już pojawiły się na półkach sklepowych. Kolorowe galaretki obsypane dużą ilością cukru na pewno nie należały do najzdrowszych przekąsek, ale naprawdę skradły serca nie tylko dzieciom, co nawet ich rodzicom.

Ułożone w okrągłym pudełeczku, kuszące lśniącymi drobinkami cukru i pachnące jak owoce, dawały złudzenie, że sięgamy po owocowe słodkości, choć w dużej mierze był to właściwie sam cukier. Galaretki wieloowocowe pomimo ogromnej różnorodności produktów, nadal można odnaleźć w wielu sklepach spożywczych, a galaretki do dziś święcą tryumfy w wielu domach.

Dziś rodzice starają się jednak podchodzić do tego bardziej rozsądnie i proponują wykonanie takiej owocowej galaretki w domu. Coraz chętniej sięgają po owoce, które łączą z żelatyną i niewielką ilością cukru, a nawet całkiem z niego rezygnują, zastępując je miodem.

Na 500 g świeżych owoców musi być ok. 3 łyżeczek żelatyny i 3 łyżeczek soku z cytryny. Ilość cukru zależy od tego, jaki efekt słodkości chcemy uzyskać. Pamiętajmy, że owoce same w sobie są słodkie i w zależności od tego, po które sięgamy, sprawdźmy, czy jest potrzeba dosładzania.

d39w3z3

Jedna kultowa galaretka to około 49 kcal, warto więc wykonać ją samodzielnie i zdecydować o kaloryczności.

d39w3z3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d39w3z3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj