Trwa ładowanie...

Roboty planetarne do 1000 zł. Dla każdego miłośnika gotowania

Wieloczynnościowy robot kuchenny, zwany najczęściej planetarnym, to świetny wybór dla każdego miłośnika gotowania i pieczenia. Poniżej prezentujemy modele do 1000 zł, które pomogą niemal w każdej czynności kuchennej.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Roboty planetarne do 1000 zł. Dla każdego miłośnika gotowaniaŹródło: iStock.com
d38fcem
d38fcem

Robot planetarny – dlaczego warto go używać?

Roboty planetarne to wielofunkcyjne urządzenia, które mogą zastąpić wiele innych kuchennych sprzętów. Ich podstawowym zadaniem jest oczywiście ubijanie i mieszanie ciasta za pomocą specjalnych końcówek, jednak mogą również rozdrabniać i szatkować produkty, a nawet mielić mięso czy wyrabiać makaron o określonym kształcie. Wszystko to sprawia, że robot planetarny przydaje się wszędzie tam, gdzie trzeba szybko przygotować wiele dań bez wysiłku. Nic więc dziwnego, że znalazł zastosowanie w restauracjach czy cukierniach.

Standardowe końcówki robota planetarnego obracają się na wokół własnej osi oraz dookoła misy. Ich działanie przypomina więc ruch planet i stąd nazwa planetarny. Jeśli chcemy sprawić sobie takie urządzenie, musimy pamiętać, że z reguły kosztuje znacznie więcej niż typowe blendery, maszynki do mięsa czy sokowirówki. Ceny najprostszych modeli, które w zestawie zawierają np. trzy końcówki do mieszania i ubijania, zaczynają się od ok. 200 zł. Najdroższe i najbardziej funkcjonalne sprzęty mogą kosztować nawet 2 tys. zł i więcej. Wartość takiego urządzenia zależy nie tylko od dostępności końcówek i nasadek, ale także od mocy silnika, trybów pracy czy różnych udogodnień.

d38fcem

Jaki robot planetarny wybrać?

Jeśli kochamy piec ciasta i zależy nam na tym, by w pełni zautomatyzować mieszanie czy ubijanie, postawmy na prosty robot planetarny ze standardowymi końcówkami. W tym przypadku sprawdzi się model o mocy ok. 600 W. Do twardszych ciast, np. na chleb, warto wybierać egzemplarze mocniejsze (ok. 1000 W i więcej). Te również będą dłużej pracowały bez przerwy.

Jeśli jednak wymagamy czegoś więcej i chcemy, by nasz robot planetarny służył także do innych czynności, możemy wybrać model w zestawie z różnymi końcówkami i nasadkami. Niektóre urządzenia dostępne są np. z podstawowym zestawem końcówek oraz blenderem albo maszynką do mięsa, a inne mają bogaty zestaw nasadek przydatnych do różnych kuchennych czynności. Roboty planetarne mogą szatkować lub obierać warzywa, wyciskać sok, mielić kawę, wyrabiać masę na lody itp.

Przy wyborze urządzenia warto również zwrócić uwagę na różne inne parametry, np. obroty czy pojemność misy. Obroty określają to, z jaką prędkością porusza się głowica z końcówkami w ciągu 1 minuty. Można je regulować na dwa sposoby: skokowo i płynnie. W niektórych urządzeniach dostępny jest także tryb turbo i tryb pracy pulsacyjnej. Pojemność misy z kolei pozwala nam określić, ile ciasta możemy przygotować naraz. Uniwersalnym wyborem będzie urządzenie z misą o pojemności ok. 5 l.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d38fcem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38fcem
Więcej tematów