Trwa ładowanie...

Przekąski typu finger food

Podczas karnawału królują domówki. Jednak, aby nasza impreza odniosła sukces, musimy szczegółowo ją przemyśleć i zaplanować. Przygotowując zabawę karnawałową powinniśmy zadbać o smaczny poczęstunek dla zaproszonych gości. Nie przyrządzajmy ciężkich dań, które zmuszają gości do zasiadania do stołu. Najlepiej sprawdzą się lekkie przekąski typu finger food, które je się bez użycia sztućców - palcami.

Share
Przekąski typu finger food
Źródło: 123RF
d3lx5i9

Podczas karnawału królują domówki. Jednak, aby nasza impreza odniosła sukces, musimy szczegółowo ją przemyśleć i zaplanować. Przygotowując zabawę karnawałową powinniśmy zadbać o smaczny poczęstunek dla zaproszonych gości. Sekret udanego przyjęcia tkwi bowiem, nie tylko w odpowiednio dobranej muzyce i przewodnim motywie zabawy, ale również we właściwie dopasowanych do charakteru imprezy przekąskach. Nie przyrządzajmy ciężkich dań, które zmuszają gości do zasiadania do stołu. Najlepiej sprawdzą się lekkie przekąski typu finger food, które je się bez użycia sztućców - palcami.

- Finger food to przekąski na jeden kęs, mogą mieć różne formy: kanapeczek, roladek czy koreczków. Ich wyróżnikiem jest to, że spożywa się je bez użycia sztućców i talerzy, co pozwala na połączenie posiłku i zabawy. Ta wygodna forma ich podania i konsumpcji dopasowana jest do charakteru imprezy, można je kosztować w przerwie tańca, na stojąco. Dobrym pomysłem będzie przygotowanie takich przekąsek z żółtym serem, który jest energetyczny i zaspokoi głód. Sprawdzą się także smakowe serki topione, których można użyć do przygotowania małych roladek z tortilli - przekonuje Ewa Polińska z Monieckiej Spółdzielni Mleczarskiej w Mońkach.

d3lx5i9

Przekąski te mogą być przygotowane zarówno na ciepło, jak i na zimno. Warto pamiętać jednak, aby nie dodawać do nich sosów czy zbyt intensywnych przypraw, ponieważ takie składniki nie idą w parze z imprezowym menu, a uciążliwy kaszel czy poplamiona kreacja skutecznie popsuje humor nawet największemu balangowiczowi. W ramach poczęstunku idealnie sprawdzą się mini kanapeczki, paszteciki, koreczki, małe tartaletki (na słodko i pikantne) lub roladki z tortilli.

(fot. 123RF)
Źródło: (fot. 123RF)

Przygotuj opakowanie pomidorków koktajlowych, 2 opakowania małych kulek z mozzarelli, świeżą bazylię i krótkie patyczki do nadziewania. Ser odcedź z zalewy, pomidorki i bazylię opłucz. Na każdy patyczek nabij pomidorka, mozzarellę i listek bazylii.

mp/WP Kuchnia

d3lx5i9
d3lx5i9

Podziel się opinią

Share
d3lx5i9
d3lx5i9
Więcej tematów