Trwa ładowanie...
d4fgu3n
abc gotowania

Przekąski typu finger food

Podczas karnawału królują domówki. Jednak, aby nasza impreza odniosła sukces, musimy szczegółowo ją przemyśleć i zaplanować. Przygotowując zabawę karnawałową powinniśmy zadbać o smaczny poczęstunek dla zaproszonych gości. Nie przyrządzajmy ciężkich dań, które zmuszają gości do zasiadania do stołu. Najlepiej sprawdzą się lekkie przekąski typu finger food, które je się bez użycia sztućców - palcami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przekąski typu finger food
(123RF)
d4fgu3n

Podczas karnawału królują domówki. Jednak, aby nasza impreza odniosła sukces, musimy szczegółowo ją przemyśleć i zaplanować. Przygotowując zabawę karnawałową powinniśmy zadbać o smaczny poczęstunek dla zaproszonych gości. Sekret udanego przyjęcia tkwi bowiem, nie tylko w odpowiednio dobranej muzyce i przewodnim motywie zabawy, ale również we właściwie dopasowanych do charakteru imprezy przekąskach. Nie przyrządzajmy ciężkich dań, które zmuszają gości do zasiadania do stołu. Najlepiej sprawdzą się lekkie przekąski typu finger food, które je się bez użycia sztućców - palcami.

- Finger food to przekąski na jeden kęs, mogą mieć różne formy: kanapeczek, roladek czy koreczków. Ich wyróżnikiem jest to, że spożywa się je bez użycia sztućców i talerzy, co pozwala na połączenie posiłku i zabawy. Ta wygodna forma ich podania i konsumpcji dopasowana jest do charakteru imprezy, można je kosztować w przerwie tańca, na stojąco. Dobrym pomysłem będzie przygotowanie takich przekąsek z żółtym serem, który jest energetyczny i zaspokoi głód. Sprawdzą się także smakowe serki topione, których można użyć do przygotowania małych roladek z tortilli - przekonuje Ewa Polińska z Monieckiej Spółdzielni Mleczarskiej w Mońkach.

Przekąski te mogą być przygotowane zarówno na ciepło, jak i na zimno. Warto pamiętać jednak, aby nie dodawać do nich sosów czy zbyt intensywnych przypraw, ponieważ takie składniki nie idą w parze z imprezowym menu, a uciążliwy kaszel czy poplamiona kreacja skutecznie popsuje humor nawet największemu balangowiczowi. W ramach poczęstunku idealnie sprawdzą się mini kanapeczki, paszteciki, koreczki, małe tartaletki (na słodko i pikantne) lub roladki z tortilli.

d4fgu3n

Sałatka caprese "na patyku"

(fot. 123RF)
Podziel się

Przygotuj opakowanie pomidorków koktajlowych, 2 opakowania małych kulek z mozzarelli, świeżą bazylię i krótkie patyczki do nadziewania. Ser odcedź z zalewy, pomidorki i bazylię opłucz. Na każdy patyczek nabij pomidorka, mozzarellę i listek bazylii.

mp/WP Kuchnia

d4fgu3n

Szybkie przekąski na imprezę w domu

Kalorie w napojach alkoholowych

Dlaczego warto unikać wieczornych przekąsek?

d4fgu3n

Podziel się opinią

Share

d4fgu3n

d4fgu3n
d4fgu3n