Trwa ładowanie...

Jak błyskawicznie ugotować jajko w koszulce? Wykorzystaj mikrofalówkę

Kto z nas ma rano czas, wy robić sobie fikuśne śniadania? Okazuje się, że nasze ulubione jajko w koszulce można wykonać błyskawicznie. Zamiast patelni wykorzystajmy do tego mikrofalówkę.

Share
Jak błyskawicznie ugotować jajko w koszulce? Wykorzystaj mikrofalówkę
Źródło: 123RF
d1g78ng

Eksperci z serwisu "Kitchn" postanowili pomóc wszystkim, którzy lubią zjeść jajka w koszulce o poranku, a nie mają czasu, by cierpliwie stać nad patelnią. Przedstawiony przez nich sposób pozwala na przygotowanie pysznego dania z jajka w mniej niż 90 sekund.

Wszystko, czego potrzebujemy, to jajko, pół kubka wody i pół łyżeczki octu. Na początek wlewamy do kubka wodę wymieszaną z octem. Następnie rozbijamy do niego jajko. Musimy się upewnić, że jajko jest całkowicie zanurzone w miksturze.

Następnie umieszczamy kubek w mikrofalówce i przykrywamy go malutkim talerzykiem. Ustawiamy moc mikrofalówki na średnią lub wysoką i gotujemy jajko nie dłużej niż 60 sekund. Po tym czasie wyjmujemy kubek i sprawdzamy, czy jajko jest gotowe. Jeśli wygląda na surowe, gotujemy je pod przykryciem przed kolejne 20 sekund.

d1g78ng

Następnie wyjmujemy jajko z kubka za pomocą małego durszlaka lub widelca i umieszczamy na wcześniej przygotowanej kanapce bądź na talerzyku. Smacznego!

Zobacz też: Co się stanie, jeśli codziennie będziesz jadł jajka?

d1g78ng

Podziel się opinią

Share
d1g78ng
d1g78ng
Więcej tematów