Trwa ładowanie...
d1ktv6m
Ile powinniśmy pić wody dziennie?
infowire.pl
jedz zdrowo

Ile powinniśmy pić wody dziennie?

Jesteś rozdrażniony, brakuje ci koncentracji, a do tego czujesz się coraz słabszy fizycznie? To może być odwodnienie. Z badań wynika, że co dziesiąty Polak w ogóle nie pije wody, a ponad 80 proc. z nas spożywa jej za mało.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1ktv6m

Kobieta powinna wypijać ok. 1,5 l płynów dziennie, a mężczyzna - blisko 2 l.
- Pamiętajmy, aby nie pić wszystkiego na raz - to nie pomoże, a nawet zaszkodzi. Racjonalne nawadnianie organizmu polega na równomiernym rozkładaniu w ciągu dnia zalecanej ilości napojów - mówi serwisowi infoWire.pl dr inż. Katarzyna Okręglicka z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Gdy pijemy odpowiednio dużo wody, nasz mózg sprawniej funkcjonuje, nie mamy trudności z koncentracją i zapamiętywaniem, zachowujemy dobry nastrój, a bóle głowy stają się rzadkością.
- Właściwe nawadnianie wpływa korzystnie również na nasz układ trawienny, co pomaga zachować prawidłową masę ciała. Nie zapominajmy, że kiedy jesteśmy odwodnieni, organizm wysyła nam sygnał w postaci uczucia pragnienia. Niestety, często mylimy je z głodem i zaczynamy jeść - zaznacza ekspertka.

d1ktv6m

Rodzice muszą zwracać szczególną uwagę na spożywanie napojów przez dzieci. Potrzebują one pić dużo, ponieważ są bardzo aktywne fizycznie. Do tego dochodzi wysiłek intelektualny związany z obowiązkami szkolnymi.
- Soki i inne słodzone napoje nie zastąpią dzieciom wody - podkreśla rozmówczyni.

Owoce i warzywa, które ugaszą pragnienie

Woda kokosowa - napój bogów

Jak aloes wpływa na zdrowie?

d1ktv6m

Podziel się opinią

Share
d1ktv6m
d1ktv6m